YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA Bin Ladin'i açık artırmada satıyor!
CIA Bin Ladin'i açık artırmada satıyor!
10 Kasım 2014 17:56
CIA’in projesi kapsamında üretilen Usame bin Ladin oyuncaklarından biri açık artırma ile satışa sunuluyor. Söz konusu oyuncaklardan sadece 3 adet üretilmişti.

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) El Kaide’ye karşı yürütülen mücadele kapsamında ürettiği Usame bin Ladin’in şeytana benzetildiği oyuncaklardan biri açık arttırmaya çıkıyor.

CIA’in 2006’da üretmeye başladığı ama projenin iptal edilmesi sonucu seri üretimi ve dağıtımı yapılmayan bin Ladin oyuncaklarından biri 2 bin 500 dolara (5,600 TL) açık arttırmaya sunuluyor.

Açık arttırmayı gerçekleştirecek olan internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, G.I. Joe’nun da yaratıcısı olan Donald Levine tarafından tasarlanan oyuncaktan sadece 3 adet bulunuyor. Diğer iki bin Ladin oyuncağının ise CIA’de olduğuna inanılıyor.
Haberin devamı ↓reklam

Geçtiğimiz aylarda bu proje ile ilgili detayların medyaya yansıması üzerine CIA adına açıklama yapan K. J. Caldwell, Arap ülkelerinde dağıtılmak üzere söz konusu oyuncağın tasarlandığını doğrulamış ama projenin daha sonra iptal edildiğini belirtmişti.

 

NTVMSNB-C

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler