YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA Başkanı: Esad'ın düşmesini istemiyoruz
CIA Başkanı Brennon ABD’nin Suriye Savaşı’ndaki önceliğinin artık Esad rejimi değil IŞİD olduğunu söyledi.
CIA Başkanı: Esad'ın düşmesini istemiyoruz
14 Mart 2015 / 19:13 Güncelleme: 14 Mart 2015 / 19:15

CIA Başkanı John Brennan, New York Dış İlişkiler Konseyi’nde Suriye Savaşı’na ilişkin ABD politikası hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

"Esad'ın düşmesini istemiyoruz"

Suriye’nin bazı bölgelerinde IŞİD ve Nusra Cephesi gibi radikal unsurların hakim olduğunu hatırlatan Brennan, “Yapmayı istediğimiz son şey onların Şam’a yürümelerine izin vermektir. Hiçbirimiz, Rusya, ABD, koalisyon, bölge ülkeleri Şam’daki siyasi kurumların ve hükümetin çöküşünü istemiyor” dedi.

"Önceliğimiz IŞİD"

ABD yönetiminin rejimin çökmesi halinde yerini kimin alacağına dair endişeleri olduğunu dile getiren Brennan, bunun çok meşru bir endişe olduğunu ve tam da bu nedenle Suriye muhalefetinde radikal olmayan unsurların güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti. ABD yönetiminin Suriye Savaşı’nın başlamasının ardından Esad rejimine karşı tutumunu bozmadığını ancak sorunun siyasal yolla çözümünden yana olduğunu ileri süren CIA Başkanı, IŞİD’in var olmasının ardından önceliğin Esad rejiminden IŞİD’e kaydığının altını çizdi.

Etiketler: , , , ,
Büyük Oyun
 // GOKGOK
IŞİD, avrupa ve dünya üzerinde yaşayan zulme karşı baş kaldırabilecek müslümanları bir yerde toplamak üzere kurulmuş bir tuzaktır. Avrupa müslümanlardan korkuyor ve onları temizlemek için IŞİD aracılığıyla bir yerde topluyor. Sonra ne mi olacak terörist diye hepsini imha edecekler. Ölenlerin hepsi nede olsa müslüman olacak. Esad a tabii müsade edecekler çünkü kazan onun yüzünden kaynıyor. O olmazsa tüm planları altüst olacak. İşte bu noktada TÜRKİYE bu oyuna hayır diyecek Esad düşecek. ...
14 Mart 2015 Cumartesi 20:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler