YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP milletvekili Almanya'da gözaltına alındı
CHP Milletvekili Mevlüt Dudu Almanya'nın Frankfurt havalimanında gözaltına alındı.
CHP milletvekili Almanya'da gözaltına alındı
24 Eylül 2016 / 04:19 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 07:40

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Almanya'da Frankfurt Havaalanı'nda diplomatik pasaportuna karşın sorguya çekilip polis merkezine götürüldü. Olaya tepki gösteren Dudu, yapılanın diplomatik nezaketsizlik olduğunu söyledi. Olayı kınayan Dudu, Dışişleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunacağını söyledi.

Yaşadığı olayı anlatan CHP'li Mevlüt Dudu, belediye başkanları ve Hataylı hemşerileri ile birlikte Defne Kültür Derneği'nin davetlisi olarak Mannheim'de yapılacak Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'ya gittiğini söyledi.

‘NEREYE GİDİYORSUN? HANGİ TOPLANTIYA KATILACAKSIN?'

Bugün saat 14.10'da Frankfurt Havaalanı'na indiğinde, diplomatik pasaportuna karşın kontrolde "Nereye gidiyorsun? Hangi toplantıya katılacaksın? Bu toplantıyı kim düzenledi? Konusu ne? İçeriği ne? Kimler katılıyor" gibi sorularla karşılaştığını ifade eden Dudu, bu soruları yanıtlamasına rağmen havaalanındaki polis merkezine götürüldüğünü belirtti.

Polis merkezinde de kendisine benzer sorular yöneltildiğini ifade eden Dudu, elektronik dönüş biletini gösterdiği zaman buradan serbest bırakıldığını söyledi.

‘KASITLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM'

Olaya tepki gösteren CHP'li Dudu, Türk-Alman ilişkilerinde sön dönemde yaşanan gerginlik hatırlattı ve "Ben bunun kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Diplomatik pasaportuma rağmen yapılan muamele açıkça siyasidir. Benim milletvekili olduğumu biliyorlar, söyledim ayrıca pasaportta da yazıyor" dedi. Dudu, konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı nezdinde girişimde de bulunacağını da ifade etti.

 

 // hakan baykal
Bizde karsilik esasına göre gelen alaman vekillere aynı uygulamayı yapa biliriz...
25 Eylül 2016 01:45
 // Ömer
Chp konuyu anayasa mahkemesine götürsün...
24 Eylül 2016 11:42
 // Salih
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL BEY İLGİLENSİN MV İLE...
23 Eylül 2016 23:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler