YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Ankara için sürpriz mi yapacak?
CHP Ankara için sürpriz mi yapacak?
18 Eylül 2013 16:39
İstanbul’da Binali Yıldırım ile Mustafa Sarıgül yarışı olursa ne olur sorusuna cevap aranırken CHP milletvekillerinin Ankara’ya adaylık için de Muharrem İnce’ye baskı yaptığı öne sürüldü.

Yerel seçimler yaklaşırken İstanbul için aday olacak isimler üzerinden hesaplar yapılmaya başlandı. AK Parti’den Binali Yıldırım CHP’den ise Mustafa Sarıgül’ün aday olması durumunda oylar nasıl dağılacak?

Mustafa Sarıgül’ün CHP’den Büyükşehir adayı olması netleşmeye başlarken, AK Parti Kadir Topbaş’ın yerine Binali Yıldırım’ı aday yapmayı planlıyor. Ancak Yıldırım’ın da Sarıgül gibi Erzincanlı olması, iktidar partisini düşündürüyor.

Bu durumda, İstanbul’da yaşayan 300 bin Erzincanlının oyunun bölüneceği ve Artvinli Kadir Topbaş’ın avantajı olan toplam 3 milyonluk Karadeniz oylarında da, sıkıntı yaşanabileceği hesaplanıyor.

İstanbul Büyükşehir adaylığı için ise kabinenin iki bakanı Binali Yıldırım ve Egemen Bağış’ın adı geçiyor. Yıldırım’ın İzmir adaylığına soğuk bakması sonrası ismi, İstanbul için gündeme geldi.

Ankara için Muharrem İnce'nin ismi gündeme geldi

CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için Mustafa Sarıgül ismi neredeyse kesinleşip, İzmir için de Aziz Kocaoğlu ile devam edilmesi kararı çıkarken, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi ikna için yaklaşık 40 milletvekili önceki gün ve dün İnce ile görüştü. Vekillerin, İnce’ye “Aday ol” çağrısı yaptığı bildirildi. İnce’nin CHP seçmeninin yanı sıra MHP seçmeninden de oy alabileceği yorumları yapılırken, İnce’nin bu konuda kararsız olduğu, “Parti görev verirse yaparım” demekle yetindiği ifade edildi.

 

18:12
 // Oktay D Gezer
Dikkat et Sn İnce,CHPde ayağını kaldırmak istiyorlar;benden söylemesi!Mamafih böyle bir kufurbazdan kurtulmak istiyor olabilirler!!!...
18 Eylül 2013 18:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler