YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Chavez kanserden kurtuldu
Chavez kanserden kurtuldu
18 Şubat 2013 13:19
Venezüela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Küba'da gördüğü kanser tedavisinin ardından ülkesine döndüğünü açıkladı. Chavez’in en son fotoğraflarında kızları Rosa Virginia ve Maria Gabriela ile gülerken poz verdiği görüldü.

 

Chavez (58), sosyal Paylaşım sitesi twitter üzerinden attığı 3 mesajda Küba'nın eski lideri Fidel Castro ve şuan cumhurbaşkanı görevindeki kardeşi Raul Castro'ya minnet dileklerini dile getirdi. Venezüelalılara kendisine karşı desteklerinden dolayı teşekkür eden Chavez bundan sonra tedavisine anavatanında devam edeceğini bildirdi. 14 senedir devlet başkanlığı görevini yürüten Chavez 2011'deki seçimlerde de 6 yıl görevde kalmak üzere yeniden seçilmiş fakat hastalığı dolayısıyla ara vermek zorunda kalmıştı. Venezüela lideri 2011 yılının ortalarında konulan kanser teşhisinin ardından 18 ay içindeki 4. ameliyatını olmak üzere 11 Kasım'da Havana'ya gitmişti.
 
Uzun bir süre basına fotoğrafı verilmeyen Chavez'in ameliyatının ardından ilk fotoğrafı geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı. Fotoğrafta Chavez iki kızıyla birlikte hastanedeki yatağında yatarken ve gülümserken görülüyordu. Chavez'in efsaneye dönen hastalığının tedavisinde radyasyon ve kemoterapi tedavileri kullanıldığı belirtilirken tümörden de kurtulduğu bildirildi. Devlet Başkanının tedavisinin aslında birçok detaya sahip olduğunu belirten Başbakan Nicolas Maduro, bu süreci ''son derece karmaşık'' olarak nitelendirdi.
 
 
İHA
Etiketler:
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler