YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Charlie Hebdo saldırıları için Paris'te 1 milyon kişilik gösteri
Charlie Hebdo saldırıları için Paris'te 1 milyon kişilik gösteri
11 Ocak 2015 12:05
Paris'i sarsan saldırıların ardından yaklaşık 1 milyon kişi birlik mesajı vermek için yürüyecek. Başbakan Davutoğlu ve bazı ülkelerin liderleri de yürüyüş için Paris'te olacak.

Başkent Paris'in sembollerinden Republique (Cumhuriyet) Meydanı'nda yapılacak yürüyüşte, Paris halkının yanı sıra farklı ülkelerden gelen devlet adamları da olacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransız hükümetinin daveti üzerine yürüyüşe katılacak. Ana muhalefet partisi CHP'den de Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey yürüyüşe katılmak üzere Paris'e gidecek.

İngiltere Başbakanı David Cameron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy da yürüyüş için Paris'te olacak isimler arasında.

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Kanada ve Avusturya ise yürüyüşe bakan düzeyinde katılacak.

Katılım 1 milyonu aşacak

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın da katılım çağrısı yaptığı yürüyüşte 1 milyondan fazla kişinin katılmasını beklediklerini söyledi.

Sadece Facebook'ta yürüyüş için açılan etkinlik sayfasında yaklaşık 130 bin kişinin etkinliğe katılacağını belirttiği görülüyor. Etkinlik sayfasında yapılan saldırılara karşı birlik mesajları verilirken, herkes yürüyüşe katılmaya davet ediliyor.

Paris tarihinin en büyük eylemlerinden birisi olması beklenen yürüyüş nedeniyle Pazar günü kent içerisinde ve çevresinde toplu ulaşım da ücretsiz olacak.

roller değişti
 // Ömer
Bu kez cinayet mahalline fail değil faili azmettiren gerçek terörist gitti.her gün katledilen Filistinliler için kılını kıpırdatmayan utanmazlar aralarına almış oldukları asıl terörist ile ikiyüzlülüklerini bir daha tescillediler.umarım üstakılcılar orada Davutoğlu'nu o terörist ile gizli bir görüşmeye ikna etmezler. ...
11 Ocak 2015 Pazar 18:21
13:11
 // Rasim DUMAN
Fransa teror eylemini acemice yapti ama, Fransiz ve Dunya ekar-i umumiyesini kendi safina cekmeyi ustalikla badardi. Simdi planin ikinci safhasina gonul rahatligi ile gecebilirler ! Bu "ikinci safhanin" ne oldugunu soylememize bilmem ki gerek var mi ? Sadece yakin tarihten iki misal : 2 Aralik 1941 ve 11 Eylul 2001. Bu tarihlerden sonra neler olmustu ?......
11 Ocak 2015 13:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler