YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CFSA'dan Emine Erdoğan'a plaket
CFSA'dan Emine Erdoğan'a plaket
02 Nisan 2016 07:50
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, Washington'daki Çocuk ve Aile Hizmetleri Ajansınca (CFSA) plaket verildi.

Washington Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren ajans, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği rezidansında gerçekleştirilen törende, Türkiye'nin katkılarından dolayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD seyahatine refakat eden Emine Erdoğan’ateşekkür plaketi takdim etti. İhtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına yardımda bulunulmasından sorumlu bir kamu kuruluşu olan CFSA, Türkiye Washington Büyükelçiliği ve çalışanlarının çocuklara sağladığı katkı nedeniyle Emine Erdoğan’ın şahsında Türkiye'ye teşekkür etti.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın eşi Sinem Kılıç'ın ev sahipliğindeki törene, CFSA yetkililerinin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı ile davetliler katıldı.

Öte yandan, Emine Erdoğan Washington'da Smithsonian Enstitüsü'ne bağlı müze kompleksindekiArthur M. Sackler Gallery'de "Afganistan" temalı sergiyi de ziyaret etti. 

Afgan sanatlarından örneklerin yer aldığı sergi, Afganistan'ın dönüşümünü konu alıyor. Erdoğan'a, müze ziyareti sırasında Smithsonian Freer ve Sackler Asya Sanatları Müzeleri Direktörü Profesör Julian Raby eşlik etti.

Raby'ye,Türkiye'nin uluslararası alanda tanıtılmasına ve yüceltilmesine katkılarından dolayı2014 yılında Türkiye Cumhuriyeti Liyakat Nişanı tevcih edilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler