YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çeşmenin suyu alev alev yanıyor!
Çeşmenin suyu alev alev yanıyor!
06 Ekim 2013 10:21
Suyu alev alev yanan çeşme ilginç görüntüler oluşturuyor

Azerbaycan'da suyu yanan çeşme görenleri hayrete düşürüyor. Ülkenin güneyindeki Lenkeran- Astara şehirleri arasındaki yol üzerinde yer alan ve suyunun şifalı olduğuna inanılan çeşme, yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak yeri. Yolda geçen herkes şifa bulmak için yanan çeşmeden bir bardak su içmemeden geçemiyor.

İçerisinde kükürt ve doğal minerallerin bulunduğu bildirilen çeşmenin suyunun böbrek ve mide hastalıklarına iyi geldiğine inanılıyor. Şarıl şarıl akan suyun yandığını görmek için çağmak ya da kibrit çakmanız yeterli. Suyun aktığı üzerinden kabarcıklar halinde çıkan kükürt karışımlı gazın ateşle temas etmesi yeterli . Ateşle temasına kadar normal çeşmelerden akan sudan farkı olmayan su, ateşle temas ettiği anda doğasına ters olarak yanmaya başlıyor. Yetkililer, aslında yananın su olmadığını alev alan maddenin suyla birlikte yer yüzüne çıkan gaz olduğu söylüyor.

 

CİHAN

YANAN ÇEŞME VARDI DA BİZ YAKMADIKMI!?
 // DÜNYANIN EN KISKANÇ ADAMI
Ah ahh, keşke bizim muslukta da böyle bir su aksa. Daha dün 70 tl tüp'e bayıldım. Şimdi ise odun kömür derdindeyim. Elin memleketinde bereket fışkırıyor, bizimkimizde şüheda! Ya tamam, hemen taşlamayın, birazda dünyalık lazım değil mi? Şimdi biri çıkacak, onlar olmasaydı mıy mıy mıy gibi laflar edecek. Kardeşim biraz da bu topraklar için de, şehit olsaydınız olmazmıydı. Yine de ruhları nurla dolsun....
06 Ekim 2013 Pazar 15:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler