YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cenazeler teslim ediliyor
Cenazeler teslim ediliyor
27 Ocak 2010 23:52
Uçak kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri yapılan teşhislerin ardından ailelerine teslim ediliyor

Lübnan'da meydana gelen uçak kazasının 3. gününde, kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri yapılan teşhislerin ardından ailelerine teslim edilmeye başlandı.
 

Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan Pazar sabahı yerel saatle 02:35'de havalandıktan kısa bir süre sonra Akdeniz'e düşen Etiyopya Havayollarına ait Boeing 737-800 tipi uçağında hayatını kaybedenlerin cenazeleri ailelerine teslim edilmeye başlandı. Beyrut'taki Refik Hariri Hastanesi'nde kazada hayatını kaybedenlerden teşhisi yapılan Julia el Hac, Enis Safa, Haydar Marji ve Tony el Zakhem'in cenazeleri öğleden sonra ailelerine teslim edildi. Öte yandan kazada hayatını kaybeden Muhammed Kreik'in cenazesini, diğer cenazelerin tamamının teşhis edilme işlemi   tamamlanıncaya kadar ailesi hastaneden almayacağını söyledi.
 

Lübnan Sağlık Bakanı Muhammed Cevat Halife hastanede basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 6 Etiyopyalı ve 6 Lübnanlı ve iki çocuk olmak üzere 14 kişinin kimlik tanımlamalarının yapıldığını söyledi. Halife ayrıca, kazada hayatını kaybeden Etiyopya vatandaşlarının yakınlarından alınan DNA örneklerinin Lübnan'a gönderildiğini ve bundan sonra kimlik teşhisi işleminin hız kazanacağını belirtti. Lübnan Sağlık Bakanı Halife bugün hastaneye yeni ceset ulaşmadığını da sözlerine ekledi. İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler