YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çek Cumhurbaşkanı: Müslüman olan gelmesin!
Çek Cumhurbaşkanı: Müslüman olan gelmesin!
03 Ağustos 2016 10:18
Çek Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Milos Zeman ülkelerine Müslüman sığınmacıları kabul etmemeleri gerektiğini söyleyerek Müslümanlara olan nefretini açığa vurdu.

Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Müslüman ülkelerden gelen sığınmacıların ülkesine kabul edilmemesi gerektiğini söyledi. Nüfusunun yüzde 60'ı ateist olan Çek Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Müslümanlara olan kin ve nefretini açığa vurdu.

Sığınmacı müslümanları 'terörist' olarak görüyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Jiri Ovcacek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Milos Zeman'ın, Müslüman ülkelerden gelen sığınmacıların ülkeye kabulünün tehlikeli ve terör tehdidi anlamına geldiğini düşündüğünü aktardı.

Müslümanlara skandal benzetme

Zeman'ın sığınmacı kabul edilmesi fikrine kesinlikle karşı çıktığını belirten Ovcacek, ''Fransa ya da Almanya'dakine benzer şekilde terör olaylarının ülkemizde de olmasına izin veremeyiz. Sığınmacıların kabul edilmesi Çek Cumhuriyeti'nde 'barbar' saldırıların düzenlenmesine zemin hazırlar.'' diye konuştu.

Müslümanlara zulüm için hükümete baskı

Hükümetin daha önce İtalya ve Yunanistan'dan 2 bin 691, Türkiye'den ise 80 mülteci kabul edeceği sözünü verdiğini hatırlatan Ovcacek, ''Cumhurbaşkanı hükümetin verdiği sözü gözden geçirmesini talep edecek. Zeman'a göre Çek Cumhuriyeti daha fazla mülteci kabul etmemeli.'' dedi.

Dünyanın en büyük 2. ateist barındıran ülkesi

Çek Cumhuriyeti AB'de Estonya'dan sonra en büyük ateist nüfusu barındıran ülkedir. Nüfusun %60'ının dinî inancı yoktur. Günümüzde kullanılmayan bazı kilise ve manastırlar konser salonu, müze olarak hizmet vermektedir.

 // BABA
Vay ikiyüzlü namussuzlar.Nasılda ağız birliği etmişler .Bize gelmesin orda kalsınlar uçaklarımız onları öldürür....
03 Ağustos 2016 11:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler