YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu ve Kerry Suriye'yi görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Suriye'deki çatışmaların durdurulması ve Suriye'ye insani yardımların ulaştırılması konularının ele alındığı bildirildi.
Çavuşoğlu ve Kerry Suriye'yi görüştü
30 Eylül 2016 / 20:19 Güncelleme: 30 Eylül 2016 / 20:20

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Poposki ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Poposki ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin talebiyle gerçekleşen görüşmede, Halep'teki durum başta olmak üzere, Suriye'de devam eden çatışmaların durdurulması ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılması konularında önümüzdeki dönemde atılabilecek adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Poposki ile gerçekleşen görüşmede ise önümüzdeki döneme ilişkin karşılıklı ziyaret takvimi ele alındı.

 // Hakan
Bu Conilerle daha neyi görüşüyoruz. Fiilen savaş halindeyiz. Insani yardımlar bunların umurunda değil....
30 Eylül 2016 21:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler