YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: Trump'ın sözünü tutmasını bekliyoruz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.Trump'ın yaptığı "YPG'ye silah yok" açıklamasını değerlendiren Çavuşoğu, "Trump'ın sözünü tutmasını bekliyoruz" dedi.
Çavuşoğlu: Trump'ın sözünü tutmasını bekliyoruz
25 Kasım 2017 / 14:02 Güncelleme: 25 Kasım 2017 / 14:05

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trump ile yapılan görüşmeyle ilgili konuştu.

Bakan Çavuşoğlu açıklamasında şunları kaydetti: "Şu soruyu soruyoruz: Neden bizim Fırat Kalkanı ile temizlediğimiz bölgelere Türkiye'den yaklaşık 100 bin insan gidiyor da YPG'nin kontrol ettiği bölgeye Kürtler gidemiyor? Kürt kardeşlerimizin nüfus belgeleri yakılıp yıkılmış. O terör örgütüne verilen silahların da PKK'nın eline geçtiği ortada. Cumhurbaşkanımız bunu net bir şekilde Trump'a iletti. Trump da net bir şekilde YPG'ye silah verilmeyeceğini iletti." dedi.

Çavuşoğlu ayrıca, Batum'da bir Türk işadamına ait otelde çıkan yangında ölen 12 kişi arasında Türk vatandaşı bulunmadığını belirtti.

 // Ömer/ he valla çok beklersin
ÇAVUŞOĞLU: TRUMP'IN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ. dedikten sonra, Millette, şunu demenizi bekli yordu:TRUMP'ın SÖZÜNÜ TUTMAMASINI HALİNDE TÜRKIYE CUMHURIYETİ DEVLETİ GEREKENİ YAPACAKTIR!.. Nokta. deme cesaretini göstermeliydi. Bu konularda Diplomatik dil vs gibi ahlaksızlıkları gerekçe gösterenler rezil olmaya müstehaktırlar....
25 Kasım 2017 21:25
 // Uykucu
Cok beklersin....
25 Kasım 2017 14:06
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler