YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatışmalar hız kazandı: 3 ölü
Çatışmalar hız kazandı: 3 ölü
30 Temmuz 2011 14:36
Mısır'da güvenlik güçleriyle silahlı gruplar arasında çıkan çatışmalarda 3 kişi hayatını kaybetti.

Mısır'ın Sina yarımadasındaki El Ariş kentinde, bazı silahlı gruplar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada biri subay olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi yaralandı.

Mısır medyasında yer alan haberlere göre, silahlı bir grup gösterici, motosiklet ve arabalarla geldiği Ariş kent merkezindeki El Hürriye Meydanı'nda Mısır'ın ikinci Cumhurbaşkanı Enver Sedat'ın büstünü tahrip etti.

Askeri birliklerin duruma müdahale etmesi üzerine grup ile askerler arasında silahlı çatışma çıktı. Silahla karşılık veren ve dini içerikli sloganlar atan silahlı kişiler, El Ariş'in 2 numaralı karakoluna da saldırdı.

El Ariş kenti genelinde silahlı gruplar ile asker arasında çıkan çatışmalarda toplam 3 kişi hayatını kaybederken, 28 kişi de yaralandı.

Mısır'ın resmi MENA ajansı, yaralananlardan 4'ünün subay, 9'unun da polis olduğunu duyurdu. El Masri El Yovm gazetesi ise ölü sayısını 4, yaralı sayısını ise 19 olarak aktardı ve olaylarla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını kaydetti.

El Masravi ve El Şeruk gazeteleri saldırganların Selefi grubuna, yarı resmi El Ahram gazetesi ise dinci bir gruba mensup olduğunu öne sürdü.

Mısır Sağlık Bakanlığı yaralıların bölgedeki hastanelere kaldırıldığını açıklarken, İçişleri Bakanlığı da olaylarla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler