YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Carter, Savunma Bakanı Işık ile görüştü
Carter, Savunma Bakanı Işık ile görüştü
20 Temmuz 2016 01:47
ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın Savunma Bakanı Fikri Işık ile görüştüğü bildirildi.

Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, Carter'ın bugün Türk mevkidaşı Işık ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Carter'ın, ABD'nin, Türkiye'nin demokratik yollarla seçilmiş sivil hükümetini desteklediğini muhatabına bir kez daha ilettiği belirtilen açıklamada, Bakan Işık'ın da Türkiye’nin DAEŞ ve terörizmin her türlüsüne karşı mücadelede kararlı ve ciddi bir ortak ve müttefik olmayı sürdürdüğünü ifade ettiğine yer verildi.

Açıklamada iki bakanın İncirlik üssünden yürütülen DAEŞ karşıtı operasyonların önemini ele aldıkları kaydedildi.

Bakan Işık'ın DAEŞ'le mücadeleye katılan bazı ülkelerin savunma bakanlarının ABD'de katılacağı toplantıda kendisinin yer alamayacağını ilettiği kaydedilen açıklamada, Carter ve Işık'ın ilerleyen günlerde iletişimlerini sürdürmede mutabık kaldıkları ifade edildi.

 

AA

Günaydın...!!!
 // Rasim DUMAN
Bizim buralarda bir mevzûda geç kalındığı zaman, kırgınlık ve sitem ifâdesi olarak "Bayramdan sonra, yüzün ak olsun" derler. Aradan üç gün geçmiş, durum "netleşmiş", "iyi çocuklarının" hezîmeti tam olarak ortaya çıkmış, Conicon ondan sonra telefon ediyor. Çok görmemek lâzım, doğrusu onlar da büyük "travma" yaşadılar, yeni yeni kendilerine geliyorlar......
20 Temmuz 2016 Çarşamba 06:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler