YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çarpıcı analiz: Türkiye ABD'ye meydan okuyor
İngiliz Financial Times, Afrin'e başlatılan 'Zeytin Dalı' operasyonu ile ilgili çarpıcı analiz yaptı. FT, "Türkiye ABD´ye meydan okudu ve operasyon başlattı" başlığıyla haberini duyurdu.
Çarpıcı analiz: Türkiye ABD'ye meydan okuyor
22 Ocak 2018 / 13:36 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 13:43

Türkiye'nin Afrin'e gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı, dış basında geniş yankı bulmaya devam ediyor. Özellikle Avrupa ve ABD basını, operasyona sayfalarında geniş yer ayırırken, İngiliz Financial Times çarpıcı bir analiz yaptı.

FT, yayınladığı haberi okuyucularına "Türkiye ABD’ye meydan okudu" başlığıyla duyurdu.

TÜRKİYE ABD'YE MEYDAN OKUDU

Yayınlanan haberde Türkiye'nin, müttefiki olan ABD'ye, YPG konusunda yaşanan anlaşmazlık nedeniyle meydan okuduğunu ve harekatı başlattığı yazıldı.

Financial Times, Suriye´deki harekatın, Orta Doğu'da yeni cephelerin açılmasıyla birlikte, ABD ile ilişkilerin daha da gerginleşebileceğini yazdı.

GERGİNLİĞİN SEBEBİ: SINIR GÜÇLERİ

ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğin en önemli sebeplerinden birinin "Suriye Sınır Güçleri"nin kurulma girişiminin olduğunu belirten FT, 30 bin kişiden oluşan bu grubun kurulmasının ilişkileri buraya getirdiğini belirtti.

Her ne kadar ABD, Afrin'deki grupların bir koalisyon parçası olmadığını iddia etse de, Türkiye'nin bu girişimi affetmediğini belirten FT, Türkiye'nin, hafta sonundan bu yana Suriye sınırındaki operasyonlar gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

 // mi
Yüzyıllardır her pisliği organize eden, islam ülkelerinin bölünmesi için uğraşan, islamı ve mezhepleri tahrif etmeye çalışan, haçlının başını çeken. kardeşi kardeşe kırdıran, İsraili ve ABD'yi kurduran bir ülkedir İngiltere... bu tür şeylerin altında onu aramak lazım.. sanki yokmuş gibi davranır ama tertip eden, gazlayan kendisidir. Senin de doğmayan güneşin birgün batacak... az kaldı....
22 Ocak 2018 17:03
 // bascavus
kardeşlerim dünyada amerika ve israil in Savaşarak kazandıkları bır tek savaş yoktur arkasında Nato ve diğer devletler olursa savaşır yoksa cepheden kacarlar 1950 de Kore savaşın da abd ile birlikte savaşır ken ceheden kaçtılar 705 askerimiz şehit oldu o günleri unutmadık ve Nato dan çıkma vakti geldi...
22 Ocak 2018 15:59
ingiltere
 // TURKO
ingiltere abd pompalıyor abd türkiyeye savas acsındiye .ingiltere sıra sanada gelecek...
22 Ocak 2018 Pazartesi 15:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler