YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı yayında şok istifa
Canlı yayında şok istifa
07 Mart 2014 08:15
Amerikalı haber sunucusu Liz Wahl canlı yayında, çalıştığı televizyon kanalının, Ukrayna'nın Kırım bölgesine asker yığınağı yapan ve tüm dünyayı ayağa kaldıran Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin'in sansürü altında olduğunu söyleyip istifa etti.

İngilizce olarak dünya genelinde yayın yapan Rus RT televizyon kanalının Washington temsilcisi Liz Wahl, Rusya Kırım'a girdiği için canlı yayında istifa ettiğini açıkladı.

Ailesinin iki kuşak önce,  Sovyet güçlerinin baskısı yüzünden Macaristan'dan kaçarak ABD'ye geldiğini anlatan Liz Wahl, canlı yayındaki konuşmasında "Ben burada, ABD'de büyümüş olduğum için çok şanslıyım, bir gazinin kızıyım. Birlikte olduğum kişi, askeri üste insanların bu ülke için en büyük bedeli ödemelerine her gün tanık olan bir doktor.

Kişisel olarak Rus hükümeti tarafından maddi olarak desteklenen bir kanalın içinde yer almak istemiyorum" dedi. Bu durumun Putin'in yaptıklarını aklamaya çalıştığını vurgulayan Macar asıllı Amerikalı sunucu Wahl, "Amerikalı olmaktan gurur duyuyorum ve doğruların yayılması gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden de bu bültenden sonra, istifa ediyorum" diye konuşarak canlı yayında istifasını açıkladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler