YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çamlıca Camii İngilizleri rahatsız etti
İslam düşmanı ‘medya baronu’ Murdoch, İngiltere’deki medyasıyla İstanbul’daki Çamlıca Camii’ne tepki gösterdi. Laiklerin camiyi istemediğini yazan İngiliz The Times gazetesi, “İstanbul’un en görkemli yerine cami yapıyorlar” diye yazdı.
Çamlıca Camii İngilizleri rahatsız etti
10 Mayıs 2016 / 11:34 Güncelleme: 10 Mayıs 2016 / 15:37

Türkiye'de FOX TV'nin de sahibi olan medya baronu Rupert Murdoch'ın yeni hedefi, İstanbul'da inşaatında sona gelinen Çamlıca Camii oldu.

Daha önce "Müslümanların öldürülmesi gerektiğini" belirten Murdoch, İngiltere'deki yayın organlarından biri olan The Times'a Çamlıca Camii'ne karşı bir algı operasyonunun başlatılması için haber emri verdi.

TIMES RAHATSIZ OLDU

Gazetenin muhabiri Hannah Lucinda Smith de aldığı emri uyguladı. The Times, "İstanbul Üsküdar'daki Çamlıca Camii'nin inşaatında sona gelindi. Ankara dev cami inşası programını gücünü en uygunsuz yerlere doğru genişletmenin bir yolu olarak görüyor. Çamlıca bir zamanlar Osmanlı Sultanlarının dinlenmek için en sevdiği yerdi.

Çamlıca Camii, hükümetin, ülkenin özgün İslam markasını güçlendirme ve tüm dünyaya ihraç etmesinin en görkemli örneği. Ülke dışında, Mali'den Moskova'ya Türkiye'nin finanse ettiği, beşi geçen yıl, 10 camii h‚lihazırda açıldı. Altısı yapım aşamasında ve biri Cambridge'de olmak üzere 10 tanesi daha planlama aşamasında. Türkiye, İsrail'le çatışmaların yıktığı Gazze'de en az dokuz camiyi yeniliyor ediyor veya yeniden inşa ediyor" diye yazdı.

'LAİKLER CAMİ İNŞAATINDAN RAHATSIZ'

Laiklerin cami inşaatından rahatsızlık duyduğunu ifade eden gazete, Türkiye'nin ülke dışında da cami planları olduğuna dikkat çekti. Times'ın yorumu şöyle: Önde gelen Müslüman uluslarda camii inşaatları nüfuzun ülke dışına ulaşması için kullanıldı, çoğu zamanda tartışma yaratı. Dindar biri için bu ülkenin büyüyen gücünün, dini uyanışının sembolü, laik biri için ise AK Parti'nin yalnızca siyasi şovmenlik için yaptığı gösteriş projesi...

 

TAKVİM

Aaaaaaaaaaaa
 // can ve can
Rupert bilemedik senin bukadar rahatsız oldugunu bileydik kilise yapardık...
10 Mayıs 2016 18:42
 // Ahmet
Bir sinek bir kartalı Salladı vurdu yere. Yalan değil gerçektir. Bende gördüm tozunu. (Yunus Emre). 90 yıllık hasta adam iyileşti. Şükür Allaha(cc)...
10 Mayıs 2016 17:14
 // Ömer
Bizde kutsallarımıza saldıran hakaret eden yıkan anlayışın sinagogkarını tadilat ve onarımını bu milletin vergileri ile yapan anlayıştan ( paralel aşkı ile cubbe giyme meraklısı Fetö savunucusundan nikah şahitliği yapanlardan ) RAHATSIZIZ...
10 Mayıs 2016 16:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler