YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cameron: "Trump'ın sözleri çözüme yardımcı olmaktan uzak"
Cameron: "Trump'ın sözleri çözüme yardımcı olmaktan uzak"
08 Aralık 2015 15:39
İngiltere Başbakanı Cameron, Cumhuriyetçi başkan aday adayı Trump'ın Müslümanlara yönelik sözlerini "bölücü, sorunların çözümüne yardımcı olmaktan uzak ve düpedüz yanlış" olarak nitelendirdi

İngiltere Başbakanı David Cameron, ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Donald Trump'ın Müslümanlara yönelik sözlerinin, "bölücü, sorunların çözümüne yardımcı olmaktan uzak ve düpedüz yanlış" olduğunu söyledi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Cameron'ın, terör örgütü DAEŞ'in ideolojisiyle mücadelede, toplumların bir araya getirilmesinin ve aşırılıkların İslam'ı temsil etmediğinin vurgulanmasının önemine inandığı belirtildi.

Cameron'ın, Trump'ın başkanlık yarışına odaklandığını düşündüğü de kaydedilen açıklamada, Cameron'un, Trump'ın sözlerini "bölücü, sorunların çözümüne yardımcı olmaktan uzak ve düpedüz yanlış" olarak gördüğü aktarıldı.

Trump, seçim kampanyası kapsamında dün yaptığı bir konuşmada, göçmen ya da turist olarak ABD'ye gelmek isteyen Müslümanların ülkeye alınmamasını istemişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler