YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cameron istifa edecek mi? Açıklama geldi
İngiltere Başbakanı David Cameron, AB referandumunda birlikten ayrılma kararının çıkmasının ardından ekimdeki parti kongresinde görevi bırakacağını açıkladı
Cameron istifa edecek mi? Açıklama geldi
24 Haziran 2016 / 10:15 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 11:12

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinde dün düzenlenen referandumda AB'den ayrılma kararının çıkmasının ardından ekimdeki parti kongresinde görevi bırakmak istediğini açıkladı.

Başbakanlık ofisi önünde referandum sonuçlarına ilişkin açıklama yapan Cameron, "İngiliz halkı AB’den çıkma kararı verdi ve bu karara saygı gösterilmeli." dedi.

Referandumda ülkesinin AB'de kalması için kampanya yürüttüğünü hatırlatan Cameron, "Ama İngiliz halkı başka bir yol izlemek için çok açık bir karar aldı. Ülkeyi bu yola sokacak yeni bir liderliğe ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.

İngiltere'nin istikrarını sağlamak için gelecek haftalarda ve aylarda elinden geleni yapacağını belirten Cameron, "Ama ülkeyi sonraki hedefine taşıyacak kaptan olarak kalmaya çalışmayı doğru bulmuyorum. Bu, kolay aldığım bir karar değil. Bir istikrar döneminin, sonrasında ise yeni bir liderliğin gerekli olduğunu düşünüyorum. Bugün kesin bir takvim vermeye gerek yok ancak bence ekim ayındaki Muhafazakar Parti kongresinde yeni bir başbakana sahip olmayı hedeflemeliyiz." şeklinde konuştu.

Birleşik Krallık'ta dün yapılan referandumda halkın yüzde 52'si AB'den çıkılması, yüzde 48'i AB'de kalınması yönünde oy verdi.

 

AA

 // Uzman
3000 yılına kadar siyasete dönme..!...
24 Haziran 2016 15:46
iKİKERE DÜŞÜNÜN
 // ADEMOĞLU
Kim Türkiye ye dil uzattı Allah cezasını verdi.İngiltere başbakanı da bunlardan biri.Erdoğan'a dil uzatan fazla siyasi hayatı uzun olmuyor.Kader işte....
24 Haziran 2016 Cuma 14:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler