YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çakma Çeçen Kadirov'a tokat gibi cevap
Rus uçağının sınır ihlali nedeniyle düşürülmesi üzerine, Türkiye'yi tehdit eden açıklamalarda bulunan Çeçenistan Başbakanı Kadirov'a, Kadirov muhalifi Çeçenlerden yanıt geldi.
Çakma Çeçen Kadirov'a tokat gibi cevap
26 Kasım 2015 / 22:12 Güncelleme: 27 Kasım 2015 / 08:10

Yazılı açıklama yapan Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti Cephesi, Kadirov'un amacının Putin'in gözüne girmek olduğunun altını çizdi ve "Çeçen mücahitler Erdoğan'dan emir beklemektedir" dedi.

Yeni Şafak'ın haberine göre Çeçenistan Başbakanı Ramazan Kadirov'un, Rusya'nın savaş uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye hakkında yaptığı açıklamalara Çeçenlerden tepki geldi. Her zaman Türkiye'nin yanında olduklarını belirten Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti Cephesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Çeçen mücahitler Türkiye Cumhurbaşkanı ve dünya Müslüman halkların lideri Recep Tayyip Erdoğan'dan ne kadar karmaşık olursa olsun emir beklemektedir" denildi.

Kadirov'un Putin'in gözüne girmek için böyle bir açıklama yaptığına dikkat çekilen açıklamada, Çeçen halkının her zaman Müslümanların yanında yer aldığı belirtildi.

Çeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov, Rus Su-24 uçağını düşüren Türkiye'nin uzun süre pişman olacağını söyleyerek tehditte bulunmuştu. Kadirov, "Hiç şüphem yok ki Türkiye, Rus uçağını düşürdüğü için uzun süre pişman olacak. Her defasında dostluk ve iş birliğinden bahsedenler, böyle sinsice davranmaz" diye konuşmuştu.  

"ÇEÇEN HALKI TÜRKİYE'NİN YANINDA"

"Çeçen Halkı Türkiye'nin yanında" başlığıyla yapılan açıklamada "Kadirov'un sosyal paylaşım sitesinde "Türkiye'nin buna uzun sürede pişman olacağından kuşkum yok. Her fırsatta dostluktan ve işbirliğinden söz edenler namertlik yapmaz. Kendim, Çeçen Cumhuriyeti ve bütün Çeçen halkının Rusya Devlet Başkanı olarak verilecek emirleri ne kadar karmaşık olursa olsun yerine getireceğimi ilan etmek vazifemdir" şeklinde yaptığı açıklama, Rus işgali altında yaşam mücadelesi sürdüren mücahit Çeçen halkının düşüncelerini katiyen yansıtmamaktadır. Bu tehditvari açıklama, sadece ve sadece ne şekilde olursa olsun Rusya Devlet Başkanı Putin'in gözüne girmeye çalışan asıl Çeçen Halkını sırtından bıçaklayarak ihanet eden Ramazan Kadirov'un ve onu destekleyen hainlerin düşüncelerini yansıtmaktadır.

Kadirov bu açıklama ile Müslümanlara yönelik ihanetini ve Putin'e bağlılığını yeniden belirtmiştir. Çeçen halkı her zaman Müslümanların yanında yer almaktadır. Çeçen halkı zor günlerinde Türkiye'nin yaptığı yardımı, uzattığı kardeş elini ve Çeçen mültecilerine sahip çıkmalarını unutmamıştır. Ramazan Kadirov ve onu hem Çeçenistan'da hem de Türkiye'de destekleyenler Çeçen halkını temsil etmemektedir. Çeçen halkı Türkiye'nin ve Bayırbucak bölgesinde mücadele veren Türkmen kardeşlerimizin yanındadır. Yaşanan olayda Türkiye yüzde yüz haklıdır ve Çeçen halkı her zaman Türkiye ile birliktedir. Çeçen mücahitler Türkiye Cumhurbaşkanı ve dünya Müslüman halkların lideri Recep Tayyip Erdoğan'dan ne kadar karmaşık olursa olsun emir beklemektedir" denildi.

 // sabır
Kadirov rusya yandaşı olarak çalışırken nasıl müslüman Çeçen kardeşlerimiz Cumhurbaşkanımıza ve milletimize destek veriyorsa diğer Müslüman veya Müslüman Türk devletlerin liderlerinin de, bu da olmadı kanaat önderlerinin de Türkiye yanında olduklarına dair destek mesajları vermeleri sağlanmalıdır....
26 Kasım 2015 23:52
tuna
 // tuncay
kadirov seninde birgün hesabın görülür.kötülük ve ihanet karşılıksız kalmaz.sen çeçen değil moskofun uşağı o topraklarda ihanetin timsalisin.seni tarih hep bu şekilde anacak....
26 Kasım 2015 Perşembe 22:50
 // İsmail Yavuz
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
26 Kasım 2015 21:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler