YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükelçi Kraliçe'ye güven mektubunu sundu
Büyükelçi Kraliçe'ye güven mektubunu sundu
13 Kasım 2014 19:20
Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Bilgiç, Kraliçe'ye güven mektubunu sundu.

Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'e güven mektubunu sundu.

Büyükelçi Bilgiç ile eşi Esra Bilgiç'i büyükelçilik rezidansından alan İngiliz kraliyetine ait atlı araba, çifti Kraliçe'nin resmi konutu Buckingham Sarayı'na götürdü. Burada İngiltere Kraliçesi'ne güven mektubunu takdim eden Abdurrahman Bilgiç, daha sonra yine atlı arabayla büyükelçilik rezidansına döndü.

Rezidansa girişlerinde Büyükelçi Bilgiç ve eşi, kendilerini getiren arabadaki atları havuç ve kesme şekerle besledi. Tören dolayısıyla rezidansta verilen ve çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda konuşan Büyükelçi Bilgiç, güven mektubunu sunarken Kraliçe 2. Elizabeth'in iki ülke ilişkilerine ve daha önce Türkiye'ye yaptığı ziyaretlere değindiğini söyledi.

Kraliçe'nin kendisine başarı ve iyi şans dilediğini belirten Bilgiç, "Ben de ilişkilerimizin siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda daha da gelişmesi için çalışacağımı dile getirdim" dedi. Buckingham Sarayı'na gidişlerinde Büyükelçi Bilgiç'e eşlik eden İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın Diplomatik Şefi Alistair Harrison da Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkilerin önemine değinerek, Büyükelçi Bilgiç'e görevinde başarılar diledi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler