YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütün dünya bu düğünü konuşuyor
Bütün dünya bu düğünü konuşuyor
01 Nisan 2013 13:08
Dünya, 2008 yılında bir kilisede geçirdiği kaza nedeniyle yüzü tanınmaz hale gelen Dallas Wiens ile 2010 yılında geçirdiği bir trafik kazasında vücudunun büyük bölümü yanarak deforme olan Jamie Nash adlı kadının düğününü konuşuyor.

Bu yılın düğünü, kazazede Dallas Wiens ile Jamie Nash'in düğünü oldu.

2008 yılında bir kilisenin duvarlarını boyarken kurduğu yüksek platform yüzünden kafasının üzerinden geçen yüksek gerilim hattına değmesi sonucu akıma kapılarak yüzü tamamen deforme olan Dallas Wiens adlı adam ile 2010 yılında geçirdiği bir trafik kazasında sıkıştığı arabanın içinde kolları ve bacakları yanan Jamie Nash isimli kadının düğünü mutlu görüntülere sahne oldu.

Hayatındaki en korkunç kazayı geçirdiği Ridglea Baptist Kilisesi'nde evlenmeyi tercih eden Dallas Wiens'in düğününe son 3 yıldır geçirdiği ameliyatlara katılan ve yüzünün yeniden şekillendirilmesi tedavisinde yer alan çok sayıda doktor ve sağlık görevlisi katıldı. Düğününden duyduğu mutluluğu dile getiren kazazede Dallas Wiens, büyük bir aşkla bağlandığı eşi Jamie Nash'e hitaben "Beni seçtiğin için şükrediyorum, Seni tüm kalbimle seviyorum" şeklinde konuştu.

Wiens'in başına gelen korkunç kazanın ardından yüzünün doğal şeklini tamamen kaybetmesi nedeniyle bugüne kadar 40 farklı ameliyat geçirdiği ve ismi açıklanmayan bir donörden alınan yeni organların yüzüne nakledilerek Dalla Wiens için yeni bir yüz oluşturulduğu kaydedildi. Dallas Wiens'in trafik kazası mağduru eşi Jamie Nash'in ise 2010 yılında geçirdiği bir trafik kazasında vücudunun yüzde 70'inin yanarak deforme olduğu belirtildi. Çiftin birlikte tedavi gördükleri Dallas'taki Parkland Hastanesi'nde tanışmalarının ardından geçen Sonbahar'da nişanlandıkları ve şimdi de dünya evine girdikleri kaydedildi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler