YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bush’u en büyük zevkinden işgal!
Bush’u en büyük zevkinden işgal!
Bush’u en büyük zevkinden işgal!
15 Mayıs 2008 / 11:05 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ortadoğu gezisi kapsamında, 60. bağımsızlık yıl dönümü kutlamaları nedeniyle İsrail'e giden Bush, Irak işgalinden bu yana golf oynayamamaktan yakındı.


Bu yıl içinde ikinci kez Ortadoğu'ya giden ABD Başkanı George Bush, ilk durağı olan İsrail'de 60. bağımsızlık yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Bush, gezisine çıkmadan önce Amerika'da verdiği bir röportajda Irak savaşıyla ilgili yine tartışma yaratacak ilginç bir açıklama yaptı. Bush savaş yüzünden çok üzüldüğünü bu nedenle artık golf oynamayı bıraktığını söyledi.


YANLIŞ MESAJ VERİR


Bush, Politico dergisi ve internet portalı Yahoo'ya verdiği demeçte, 2003'te başlayan Irak savaşında ölen askerlere ve ailelerine saygısından dolayı artık golf oynamadığını belirterek, “Savaş zamanında golf oynamak yalnızca yanlış mesaj verir” dedi.


 


YENİ SALDIRI KORKUSU


Bush verdiği röportajda 'şu anki en büyük korkusunun ABD'ye yeni bir saldırı düzenlenmesi' olduğunu da açıkladı. Kasım’da yapılacak seçimleri Demokratların kazanması ihtimali konusunda Bush, bir Demokrat seçimi kazandığı ve Irak'taki birlikleri çektiği takdirde ABD'ye başka bir saldırı düzenlenmesinden korktuğunu söyledi. Irak savaşı konusunda karar verirken yanlış yönlendirilip yönlendirilmediği şeklindeki bir soruyu Bush, “kimsenin kendisine yalan söylediğini düşünmediğini” belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler