YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bulgaristan, Türkiye sınırına asker gönderiyor
Bulgaristan, Türkiye sınırına asker gönderiyor
25 Şubat 2016 13:19
Bulgaristan meclisi Türkiye sınırına asker gönderilebilmesi için Silahlı Kuvvetler ve Savunma Kanunu’nda değişiklik öngören yasa tasarısını onayladı.

Kabul edilen tasarıyla Türkiye sınırına askeri personelin görevlendirilmesine izin veriliyor. Ayrıca Bulgaristan'ın Türkiye ile olan 269 kilometrelik kara sınırında yasa dışı geçişlerin engellenmesi ile görevli sınır polis güçlerine ordudan personel ve teçhizat desteği verilebilecek.

Bulgaristan hükümeti daha yasa dışı geçişlerin engellenmesi için Türkiye sınırına bin asker gönderileceğini açıklamıştı.

Ana muhalefetteki Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) milletvekili ve eski Savunma Bakanı Angel Naydenov, tasarı görüşülürken yaptığı konuşmada, “İçişleri Bakanlığının huzurunun yerinde olması için ve Türkiye ile ortak sınırımızda olup bitenleri göz önünde bulundurarak ek önlemlerin alınması şart” dedi.

Sınır muhafazasının “stratejik bir görev olduğunu” belirten Naydenov, ordunun bu amaçla görev almasının gayet doğal olduğunu ifade etti. 

Naydenov ayrıca, Türkiye sınırında yapımı süren tel örgünün gecikmesinden dolayı endişe duyduğunu dile getirdi.

İçişleri Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarda, sınırdaki mevcut 33 kilometrelik tel örgüye 130 kilometrelik ilave yapılması öngörülüyor.

 

AA

kimse gelmez oralara
 // osman
insanlara para bile verseniz gelip kalmaz bulgaristanda senede bir geciyoruz memlekete gelirken gecdikmi oh cekiyor millet tel örgüyü biz yapmamiz lazim sinira siz degil canim vatanim türkiye cennet gibi kim neylesin sizin ülkenizi hahahahaha....
26 Şubat 2016 00:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler