YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bugün Kudüs'ün kurtuluşu'
Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, bugünün Kudüs'ün kurtuluşu, Filistinli mültecilerin dönüşü ve zafer için bir başlangıç niteliğinde olduğunu söyledi.
'Bugün Kudüs'ün kurtuluşu'
07 Aralık 2012 / 19:22 Güncelleme: 07 Aralık 2012 / 19:25

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniyye ile beraber Hamas'ın kurucusu Şeyh Ahmed Yasin'in evini ziyaret eden Meşal, yaptığı açıklamada, Fetih hareketi ile uzlaşmada başarılı olunacağını ve mevcut bölünmenin son bulacağını belirterek, ''Bugün Kudüs'ün kurtuluşu, Filistin mültecilerin dönüşü ve zafer için bir başlangıç niteliğindedir'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Heniyye, Gazze'yi 45 yıl aradan sonra ilk kez bugün ziyaret eden Meşal'in ziyaretinin 'tarihi bir olay' olduğunu vurgulayarak, Filistin halkının içerde ve dışarda tek yürek olduğuna dikkati çekti.

Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek döneminde Mısır üzerinden Gazze'ye girişi yasak olan Meşal, yarın Hamas'ın kuruluşunun 25'inci yıldönümü kutlamalarına katılacak.

Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Meşal'e ziyareti süresince yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Siyasi Büro üyeleri İzzet er-Reşk ile Muhammed Nasr eşlik edecek.

Ramallah'ın Silvad Köyü'nde doğan Meşal, 11 yaşında ayrıldığı Gazze'yi bir daha ziyaret edememişti.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler