YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu zulme karşı direnme niyetindeyim!"
"Bu zulme karşı direnme niyetindeyim!"
25 Haziran 2013 08:17
İtalya'da, eski Başbakan Silvio Berlusconi, 7 yıl hapis ve kamu görevlerinden hayat boyu men cezasına çarptırılmasına ilişkin, "Bu zulme karşı direnme niyetindeyim çünkü kesinlikle masumum" ifadesini kullandı.

Berlusconi, kamuoyunda ''Rubygate'', ''Bunga Bunga partileri'' gibi isimlerle anılan davada verilen cezalarla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu zulme karşı direnme niyetindeyim çünkü kesinlikle masumum. İtalya'yı özgür ve adil bir ülke yapma mücadelemden hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğim" değerlendirmesinde bulundu.

Bu karar karşısında direneceğinin altını çizen 76 yaşındaki deneyimli siyasetçi, kararın sadece adalet için kötü bir sayfa olmadığını aynı zamanda, görevine inanmış İtalyanlara da hakaret anlamına geldiğini ifade etti.

Merkez sağın çatı partisi Özgürlükçü Halk Partisi'nin (PDL) lideri Berlusconi, bu kararın kendisini İtalyan siyaset sahnesinden silmek için alındığına da kesin olarak ikna olduğunu kaydetti.

İtalyan siyasetçinin oğlu Pier-Silvio Berlusconi de babasının yargı süreçleriyle ilgili genellikle konuşmadığına dikkati çekerek, cezayı aşırı bulduğunu dile getirdi.

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler