YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu ülkede en düşük memur maaşı 7 bin 500 lira
Bu ülkede en düşük memur maaşı 7 bin 500 lira
27 Şubat 2015 13:54
Birleşik Arap Emirlikleri'nde Şarja emirliğinde çalışan devlet memurlarının en az 3 bin dolar yani 7 bin 500 lira maaş alacağı bildirildi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Şarja (Sharjah) emirliğinde Emiri Dr Şeyh Sultan Bin Muhammed el-Kasımi, hem devlet memurları hem de emekli devlet memurları için en düşük maaşın 3 bin dolara çıkarıldığını açıkladı.

Amaç daha iyi bir yaşam tarzı

Yapılan resmi açıklamada maaşların yükseltilerek vatandaşlara daha iyi bir yaşam tarzı sunulmasının hedeflendiği belirtildi. Maaşların artırılması ile yaklaşık 19 milyon dolarlık ek kaynak ayrıldığı kaydedildi.

Ülkede, daha önce emekli devlet memurlarına en az 2 bin 720 dolar aylık maaş veriliyordu. Bu maaş artışından 600 binin üzerinde yerli aile faydalanacak. Ayrıca, memurlara ulaşım için ek ödenek sağlanacak.

Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri yedi ayrı emirlikten oluşuyor ve her birisinin başında farklı yönetici aile bulunuyor. Başkent Abu Dabi zengin petrol kaynakları ile öne çıkarken Dubai de ticari merkez olarak biliniyor. Şarja ise ülkedeki üçüncü büyük emirlik

15:01
 // mustafa
su gibi petrol fışkırıyor da ondan...
27 Şubat 2015 15:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler