YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu twit Rusya'yı karıştırdı
ABD'nin Moskova Büyükelçisi Michael McFaul adına, Twitter'da, Rusya'da yapılan seçime yönelik eleştiriler, sanal dünyayı karıştırdı.
Bu twit Rusya'yı karıştırdı
04 Mart 2012 / 21:58 Güncelleme: 04 Mart 2012 / 22:13

ABD'nin Moskova Büyükelçisi Michael McFaul adına, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yapılan ''devlet başkanlığı seçiminin meşruiyetine yönelik ciddi soru işaretlerinin bulunduğu'' yorumu, sanal dünyayı karıştırdı.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin taraftarlarının seçim kampanyası boyunca muhalefeti desteklemekle suçladığı McFaul'un Rusça yorumu, Twitter'da bir anda mesaj trafiğinin artmasına neden olurken, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in ekonomi danışmanlarından Arkadiy Dvorkoviç de Amerikan Büyükelçisine Twitter yoluyla tepki gösterdi.

ABD'nin Moskova Büyükelçiliğinden haberin hemen ardından yapılan açıklamada, Büyükelçi McFaul adına yapılan yorumun sahte bir Twitter hesabından yapıldığı belirtildi.

Büyükelçilik açıklamasında oylar kesin olarak sayılana kadar herhangi bir yorumda bulunulmayacağı belirtilerek, McFaul'un yazdığı ileri sürülen yorumun Rusça yazıldığını ve Büyükelçinin bu derecede iyi Rusça bilmediği vurgulandı. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler