YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu suç tüm insanların: "Amazon ormanları küçülüyor"
Bu suç tüm insanların: "Amazon ormanları küçülüyor"
14 Kasım 2013 23:51
Brezilya'da Amazon ormanlarında bir yılda 5 bin 843 kilometrekarelik alanın tahrip edildiği bildirildi.

Brezilya'da Amazon ormanlarında bir yılda 5 bin 843 kilometrekarelik alanın tahrip edildiği bildirildi.

Brezilya Çevre Bakanı Izabella Teixeira, basın toplantısında, Amazon ormanlarında karayolu, demiryolu ve baraj yapımları nedeniyle  bir yılda 5 bin 843 kilometrekare alanın tahrip edildiğini ve bir önceki yıla göre yüzde 28 artışa denk geldiğini belirtti.

Yapılan incelemelerin Ağustos 2012-Temmuz 2013'ü kapsadığına dikkati çeken Teixeira, tahrip edilen alanın daha fazla olabileceğini vurguladı.

Teixeira, Amazon bölgesindeki çevre bakanlarını durumun değerlendirilmesi ve önlemlerin alınması için acil toplantıya çağırdı. Toplantı, Teixeira'nın Varşova'da katılacağı BM İklim Değişikliği Zirvesi'nden dönüşünde, gelecek hafta, yapılacak.

Brezilya'da geçen yıl 4 bin 571 kilometrekare ormanlık alan yok edilmişti.

Ormanlık alanların tahrip edilmesinin Brezilya'nın çevre yasalarındaki gevşemelerin artmasından kaynaklandığını savunan çevreciler, hükümeti barajlar, yollar ve demiryolları gibi büyük altyapı projelerine destek vermekle suçluyor.

 

İHA

00:27
 // YOK EDİCİ
İnsan'ın doğaya hiç bir faydası yoktur. Bozgunculuk ve yıkım için dünyaya gönderilmişlerdir. Çok azları müstesna. Bir solucanın, sineğin, karıncanın faydası kadar bile faydası yoktur. Dünya, insanlardan önce çok güzel olmalı....
15 Kasım 2013 00:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler