YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu sonun başlangıcıdır''
"Bu sonun başlangıcıdır''
09 Nisan 2012 19:56
Suriye ile ilgili bir açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten geldi... Çelik, ''Sığınma içerisinde olan insana çocuk mudur, yaşlı mıdır, bebek midir dikkate almadan ateş açıyorsunuz, bu kabul edilebilir bir şey değildir, bu sonun başl

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Suriye güvenlik güçlerinin Türkiye sınırında muhaliflere yönelik saldırısına ilişkin olarak, ''Sığınma içerisinde olan insana çocuk mudur, yaşlı mıdır, bebek midir dikkate almadan ateş açıyorsunuz, bu kabul edilebilir bir şey değildir, bu sonun başlangıcıdır'' dedi.

Bir dizi açılış ve programa katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Bakan Çelik, Suriye güvenlik güçlerinin Türkiye sınırındaki Halep kentine bağlı Azez ilçesindeki saldırılarından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, şunları kaydetti:

''Bir komşu ülkede bu çatışmaların adeta iç savaşa dönüşmesi bizi üzüyor. Türkiye bugünü dünden gördü. Sayın Başbakanımızın tavsiyeleri keşke dinlenseydi, Türkiye'nin bu konudaki önerileri dikkate alınsaydı, alınmadı. O kurşunlanan kim  Suriye vatandaşı, öyle değil mi  Çaresiz insan bir yere sığınmaya çalışırken bu sığınma içerisinde olan insana çocuk mudur, yaşlı mıdır, bebek midir dikkate almadan ateş açıyorsunuz, bu kabul edilebilir bir şey değildir, bu sonun başlangıcı yani bu bitişin, tükenişin bir şeyi. Çünkü ateş ettiğiniz halk yani sığınacak yer arayan, kurtuluş simidi arayan vatandaşa ateş açıyorsunuz, kabul etmek mümkün değil. Keşke Suriye bu noktaya getirilmemiş olsaydı. Neredeyse müşterek bakanlar kurulu düzenleyecek noktaya geldiğimiz, bu derece kapılarımızı sonuna kadar açıp birlikte yürümeyi hedeflediğimiz bir ülkenin, Türkiye'nin bu kardeşlik yaklaşımını algılayamaması bizi üzmektedir.'' (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler