YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu program tartışma yarattı
Bu program tartışma yarattı
11 Haziran 2010 14:59
Ortadoğu'daki Filistin-İsrail sorununa reality show'da çözüm aranacak. Fransa'da yayınlanacak olan programda 6 İsrailli, 6 Filistinli genç 3 hafta boyunca bir evde yaşayacak ve barış süreci için neler yapılabileceğini tartışacak.

Fransa'da 6 Filistinli ve 6 İsrailli gencin üç hafta bir evde birlikte yaşayarak, İsrail-Filistin sorununu tartışacağı bir televizyon programı yayımlanacak.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, "Les Accords de Marseille" adlı "reality show" formatındaki program Eylül ayında France5 kanalında gösterilmeye başlanacak.

Haberde, 18 yaşındaki 6 Filistinli, 6 İsrailli toplam 12 gencin üç hafta boyunca aynı evde yaşayarak, Orta Doğu barış süreci için neler yapılabileceğini tartışacağı belirtildi. 

Guardian, yayına girmeden bazı tartışmaları da beraberinde getiren televizyon programının Fransız yönetmeni Muhammed Ulad'ın "programın provokatif olacağı eleştirilerini kabul etmediğini" bildirdi.

Haberde ayrıca, Fransa'nın batı Avrupa'da en fazla Yahudi ve Müslüman nüfusa sahip ülke olduğuna dikkat çekilerek, bu ülkede Orta Doğu'daki olaylara paralel olarak kimi zaman şiddet olaylarının yaşandığı belirtildi.  

Programın diğer "reality show" formatındaki televizyon programlarıyla arasındaki farklılığı vurgulamak için, yatak odalarına kamera koyulmayacağı ve canlı yayın yapılmayacağı kaydedildi.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler