YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu hırsızlar polisleri bile şaşırttı
Bu hırsızlar polisleri bile şaşırttı
04 Nisan 2013 10:20
ABD'nin Long Beach şehrinde son günlerde sıkça yaşanan araç hırsızlığı olaylarının arkasında yüksek teknolojili soyguncular çıktı.

 

Hırsızlık olaylarını soruşturan Kaliforniya eyalet dedektifleri, hırsızların kullandıkları teknik karşısında şaşkına döndüklerini belirterek, daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadıklarını söyledi.

Dedektif Joe Starbird, "Görüntüleri bu sahada uzman ekiplere gösterdik. Fakat onlar da bunun ne olduğunu bilmiyorlar" diye konuştu.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, hırsız, sol elinde tuttuğu bir cihazla bir jipin kapısına yaklaşıyor. Cihaz, hem aracın alarm sistemini devre dışı bırakıyor, hem de kapıyı otomatik olarak açıyor.

Bir diğer kamera kaydında ise, hırsız yine aynı aleti kullanarak rahat bir şekilde aracın kapısını açarak hırsızlık eylemini gerçekleştiriyor.

Soyguncular, Ford Escape ve Cadillac marka araçları da aynı yöntemle soymaya çalışıyorlar ancak başarısız oluyorlar.

Polis soyguncuların kullandıkları cihaz karşısında alabilecekleri geleneksel bir yöntem olmadığını belirterek, en iyi çözüm yolunun araç sahiplerinin araçlarında kişisel eşyalarını bırakmamak olduğunu söylüyor.

Dedektifler şimdi hırsızların kullandığı cihazı ele geçirerek, sorunu çözmeye çalışıyor.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler