YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu bebek göreni şoke ediyor
Bu bebek göreni şoke ediyor
16 Eylül 2009 12:21
Afganistan'da doğdu, doktorlar şaşkına döndü. Bebeğin başı yok sadece bedeni var. O beden de inanılmaz ama yaşıyordu...

Dünyanın pek çok yerinde fiziksel olarak 'kusurlu' doğan bebekler yürekleri hem allak bullak ediyor hem de insanın kendisini 'şanslı' hissetmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü Afganistan'ın Kunduz kentinde doğan yapışık ikizler bunun en acı kanıtı aslında. İkizlerden biri normal bir bebek olarak dünyaya geldi ancak kardeşi onun kadar şanslı değildi. Onun sadece vücudu vardı, göğsüyle diğer kardeşine bağlıydı.

Doktor Homayoun Khamoosh, "İlk birkaç gün kardeşi gibi yaşıyordu. Ama şimdi öldü" açıklamasında bulundu.

Gazeteport'ta yer alan habere göre, Kunduz'da böyle bir vakanın ilk defa yaşandığını söyleyen doktor, ikizlerden şanslı olanın ameliyat olacağını da sözlerine ekledi.

 

ONLAR DAHA ŞANSLI

Temmuz sonunda Filipinler'in Manila kentinde dünyaya gelen yapışık ikizlerse Kunduz'da doğanlara göre çok daha iyi durumda. İkisi de hâlâ yaşama sımsıkı tutunuyor.

Nicole ve Anne isimli ikizler, tüple besleniyor ve sağlık kontrollerinden geçiyor. Her geçen gün durumları iyileşen kardeşler için doktorlar, "Onları birbirinden ayırmak gerçekten zor. İkisi de aynı kalbi paylaşıyor" şeklinde konuşuyor.

Bebeklerin iki hafta içinde hastaneden çıkarılması bekleniyor.

acaba hangi silah???
 // derya deniz
afganistan yıllardır bombalar altında inim inim inliyor. bilindiği gibi radyasyon, canlıların DNA larının bozulmasına neden oluyor. en basitinden hamileliğin ilk 3 ayında röntgen çekilmesi bile morfolojik bozukluklara neden olurken, afganistan'a atılan bombalar bize daha neler gösterecek.
allah afgan halkına ve diğer bombalar altında inleyen milletlere yardım etsin... amin.......
16 Eylül 2009 23:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler