YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Brüksel'de saldırıya uğrayan istasyon faaliyete geçti
Brüksel'de saldırıya uğrayan istasyon faaliyete geçti
25 Nisan 2016 15:25
Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör saldırılarına hedef olan Maelbeek metro istasyonu 34 gün sonra yeniden açıldı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör saldırılarına hedef olan Avrupa Birliği (AB) kurumları yakınlarındaki Maelbeek metro istasyonu yaklaşık bir ay sonra yeniden açıldı.

Sabah erken saatlerde yeniden hizmet vermeye başlayan istasyonda, saldırıların izlerinin tamamen silindiği görüldü. Brüksel metrosu sözcüsü An Van Hamme, "Yapıyla ilgili bir sorun yoktu. Tamamlanması gereken bir kaç iş vardı." dedi.

METROYU TERCİH EDİLMEDİ

Platformunun bir kısmı yenilenen istasyonun duvarları da boyandı. İlk gün az yolcunun kullandığı istasyonun girişine, halkın saldırılara ve kurbanlara dair düşüncelerini yazabileceği bir pano konuldu.

1-20160425152615.jpg2-862.jpg

34 GÜN SONRA FAALİYETE GEÇTİ

Maelbeek metro istasyonunun yeniden açılmasıyla, 22 Mart'taki saldırıların ardından kesintiye uğrayan metro hizmeti tam faaliyete geçmiş oldu.

32 KİŞİ ÖLDÜ

 

Maelbeek metro istasyonunun yanı sıra Brüksel havalimanı da aynı gün intihar saldırılarına hedef olmuştu. 32 kişinin öldüğü 270 kişinin yaralandığı saldırıların sorumluluğunu DAEŞ üstlenmişti.

Brüksel havalimanı da saldırılardan 12 gün sonra yeniden açılırken, tam olarak faaliyete geçmesinin aylar alması öngörülüyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler