YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Brüksel'de 60 bin kişi sokağa döküldü, medya suskun...
Brüksel'de 60 bin kişi, hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etti. "Yeter bu kadar" sloganı eşliğinde şehrin merkezine yürüyen halka polis tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti.
Brüksel'de 60 bin kişi sokağa döküldü, medya suskun...
24 Mayıs 2016 / 22:43 Güncelleme: 24 Mayıs 2016 / 22:46

Belçika'nın başkenti Brüksel'de on binlerce kişi, merkez sağ hükümetin kemer sıkma önlemlerini içeren düzenlemelerini protesto etti. Yaklaşık 60 bin kişi aynı anda "Yeter bu kadar" sloganı eşliğinde şehrin merkezine doğru yürüdü.

Brüksel şehir merkezindeki Kuzey Tren İstasyonu'nda sendikaların çağrısıyla toplanan yaklaşık 60 bin kişi, merkez sağ hükümetin haftalık çalışma saatlerini 38'den 45'e çıkarmaya yönelik düzenlemesine ve emeklilik yaşının 65'den 67'ye yükseltilmesini içeren değişikliğe karşı gösteri düzenledi.

POLİSTEN TAZYİKLİ SU VE GAZ BOMBASI

Yoğun güvenlik önlemlerinin dikkat çektiği gösteride polis göz yaşatıcı gaz ve tazyikli su da kullandı.
Belçika hükümeti ise ülkedeki kamu finansmanının düzene girmesi ve emeklilik sisteminin sürdürülebilirliğinin sağlanması için bu değişikliklerin gerekli olduğunu açıkladı.

BBC VE CNN'DE TEK SATIR YOK

Fransa'da yaşanan olaylarda olduğu gibi, Brüksel'deki olaylarda da BBC ve CNN gibi yayın organları, yayın yapmamayı tercih etti.

1
 // 1
bence basın özgürlüğü yok devlet çok kötü baskı yapıyor bur devlet basın mensubunu ölümle mi tehdit eder bunlar orduyu mahallelere sokaklara indirdi......
25 Mayıs 2016 06:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler