YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozuk para yerine nişan yüzüğünü verdi
Bozuk para yerine nişan yüzüğünü verdi
26 Şubat 2013 10:15
ABD’nin Kansas şehrinde dilencilik yapan Billy Ray Harris, bulduğu nişan yüzüğünü sahibine verince yaklaşık 150 bin doların sahibi oldu.

Kansas şehrinde Club Plaza önünde uzun yıllardır dilencilik yapan Harris’e bozuk para yerine yanlışlıkla nişan yüzüğünü veren Sarah Darling bir gün sonra yaptığı yanlışlığı fark etti. Heyecanlı bir şekilde sadaka verdiği yere geri giden Darling, nişan yüzüğünü kaybettiğini ve bulunması halinde cebindeki bütün parayı ona vereceğini söyler. Harris ise değerli nişan yüzüğünü sahibine geri verdi. Çok değer verdiği yüzüğü bulmanın sevincini yaşayan Darling, durumu nişanlısına anlattı. Nişanlısı ise evsiz olan Harris için bir internet sitesi kurarak yardım topladı. Yaklaşık 4 haftada 6 bin kişi evsiz Harris’e 145 bin dolar yardımda bulundu. Harris’in çok ahlaki bir davranışta bulunduğunu söyleyen Darling “Yüzüğü bulacağıma inanmıyordum. Bu benim için bir mucize gibiydi. ”dedi.

Harris ise “Yüzüğün çok değerli olduğunu anlamıştım. İnancıma göre, yüzüğü geri vermem gerekiyordu. Ben dini konularda hassas yetiştirildim. Bu yüzden yüzüğü geri verdim." dedi.

 

CHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler