YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böylesi görülmedi! Suudi Arabistan'da dev tatbikat
Suudi Arabistan öncülüğünde yapılacak askeri tatbikata katılacak 20 ülkeden askeri birliklerin, ilerleyen saatlerde ülkeye ulaşması bekleniyor.
Böylesi görülmedi! Suudi Arabistan'da dev tatbikat
15 Şubat 2016 / 08:50 Güncelleme: 15 Şubat 2016 / 08:56

Suudi Arabistan'ın Ra'du'ş Şimal (Kuzeyin Gök Gürültüsü) ismiyle düzenlediği askeri tatbikata katılacak 20 Arap ve İslam ülkesinden askeri birliklerin, ilerleyen saatlerde ülkeye ulaşmasının beklendiği bildirildi.

20 ARAP VE İSLAM ÜLKESİ KATILIYOR

Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA'nın haberine göre, "bölge tarihinin en büyük askeri tatbikatı" olarak nitelendirilen tatbikat için hazırlıklar son hızla devam ediyor.

SON YILLARIN EN BÜYÜK ASKERİ TATBİKATI

20 Arap ve İslam ülkesinin yanı sıra El-Cezire Kalkanı Gücü'nden birliklerin katılacağı tatbikat, Suudi Arabistan'ın kuzeyindeki Hafer el-Batın iline bağlı Kral Halid Askeri bölgesinde yapılacak.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Ürdün, Bahreyn, Senegal, Sudan, Kuveyt, Maldivler, Fas, Pakistan, Çad, Tunus, Komorlar, Cibuti, Umman Sultanlığı, Katar, Mısır, Moritanya, Mauritius'un yanı sıra El-Cezire Kalkanı Gücü'nün katılacağı tatbikat, ülke sayısının fazlalığı, gelişmiş teknoloji ürünü silahların kullanılması, hava savunma sistemleri ve deniz kuvvetlerinin de iştirakiyle bu zamana kadar gerçekleştirilmiş en büyük tatbikat olma özelliğini taşıyor.

Tatbikatla Suudi Arabistan ve diğer ülkelerin, bölge istikrarı ve barışını korumak, karşılaşılan tüm zorluklarla başa çıkmak için yekvücut oldukları mesajını vermek istediği belirtiliyor.

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı Müsteşarı Tuğgeneral Ahmed bin Hasan Asiri, ay başında yaptığı açıklamada, Ra'du'ş Şimal'in, katılımcı ülkelerle bilgi alışverişi ve koordine düzeyinin artırılacağı bir tatbikat olacağını duyurmuştu.

bilmeyenler öğrensin...!!!
 // Muhafız
Kadar olan Türk İslam büyük hattı inşallah oluşturarak Büyük Türk Islam Devletini kuracaktır.Bundan sonrada ne Çin,ne Rusya,nede ABD birdaha Islam Devletleri üzerinde istediği gibi at koşturamayacaktır.Bu büyük hattı oluşturamadığımız takdirde Çin,Rusya,Hindistan'ın bu üç büyük devletin askeri birleşimini ve hegomonyasını engelleyemeyecektir;tabii bu devletlere ;Kuzey Kore, İran,'Suriye'yi de katmak gerekecektir;ozaman Dünya'yı nasıl bir tehlikenin beklediğini herkes anlar sanırım,akılları b...
15 Şubat 2016 Pazartesi 19:05
bilmeyenler öğrensin...!!!
 // Muhafız
Türkiye şu anda birinci hat;Türkiye,Suudi Arabistan,Pakistan hattını oluşturdu,ikinci hat;Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan,Kırgızistan hattını oluşturup,daha sonra Balkanlar hattı dediğimiz;Türkiye, Bosna Hersek,Kosova,Makedonya, Arnavutluk hattını oluşturuyor,tabii sonunda 2071 büyük hat dediğimiz 8 kız kardeşin evlikik hattı dediğimiz;Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan,Tacikistan. Doğu Türkistan hattı dediğimiz hattı oluşturup Balkanlardan Doğu Türkistan'a...
15 Şubat 2016 Pazartesi 18:55
bilmeyenler öğrensin...!!!
 // Muhafız
Evet şu anda Türkiye,Pakistan,Suudi Arabistan askeri oluşmuş durumda;yani Suudi Arabistan'nın F-15 savaş uçakları ve Pakistan'ın 100'ün üzerindeki herbiri 10 kiloton'dan fazla nükleer silahları bu kurulacak İSLAM ORDUSUNUN emrine girmiş durumda.Tabii bu nükleer silahlar rahatlıkla F-15 savaş uçaklarıyla taşınabiliyor,şimdi ikinci hat dediğimiz;Türkiye,Azerbaycan,Türkmenistan,Kırgızistan hattı oluşturuluyor,onun için sayın Cumhurbaşkanı Azerbaycan'da incelemelerde bulunmak için gitti,anlayan...
15 Şubat 2016 Pazartesi 18:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler