YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle şaka olur mu!
İngiliz BBC kanalında çalışan bir DJ, öyle bir şaka yaptı ki İngiltere ayağa kalktı. Dj önce İngiltere milli marşını çaldı sonra da Kraliçe 2. Elizabeth öldü" anonsunu verdi.
Böyle şaka olur mu!
18 Mayıs 2010 / 12:45 Güncelleme: 18 Mayıs 2010 / 12:51

İngiliz yayın kuruluşu BBC, bir DJ'in radyo yayınında "Kraliçe öldü" şakası yapması üzerine özür dilemek zorunda kaldı.

Danny Kelly adlı 39 yaşındaki DJ, Birmingham kentinden yayın yapan "BBC Radyo WM"de dinleyicilere önemli bir duyuru yapacağını söyleyerek, İngiltere milli marşını çalmaya başladı ve "Kraliçe 2. Elizabeth öldü" anonsunu verdi.

Yapımcının devreye girerek, "Bunu söyleyemezsin" uyarısının ardından Kelly, internetteki sosyal iletişim ağı Facebook'taki sayfasında Kraliçenin adıyla profili olan bir takipçisinin arkadaş listesinden çıktığını, dolayısıyla bu şakayla onu kastettiğini söyledi.

BBC olayın ardından yaptığı açıklamada, "Kelly hatasını anlayıp yayında hemen düzeltmiştir, ancak bu yorum yakışıksız olmuştur ve BBC konuya ilişkin özür diler. Rencide etmek gibi bir kasıt yoktur" denildi.

Buckingham Sarayı sözcüsü ise olayla ilgili yorum yapmak istemedi. 84 yaşında olan Kraliçe 2. Elizabeth, 58 yıldır İngiltere kraliyet tahtında bulunuyor.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler