YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle kıskançlık görülmedi: Karım bir terörist!
Fransa'nın Bordeaux kentinde kıskanç bir koca, kavga ettikten sonra evi terk eden karısı hakkında polisi arayarak karısının terörist olduğunu ve Libya'ya cihada gittiğini söyledi.
Böyle kıskançlık görülmedi: Karım bir terörist!
15 Eylül 2014 / 22:06 Güncelleme: 15 Eylül 2014 / 22:15

Karısının ayrıca, ''radikal dinci olduğunu, peçe giydiği ve ABD ile İsrail hakkında ırkçı ve nefret dolu söylemlerde bulunduğu'' ihbarında bulunan kocanın şikayeti üzerine polis bölgede araştırma başlattı.

Sud Ouest gazetesinin haberine göre, ihbarı değerlendiren polis, evden cihat için kaçtığı iddia edilen genç kadını, bir bayan arkadaşının evinde buldu.

Kocası ile sert tartışmalar yaşayan kadının "peçeli değil, mini etekli olduğu, radikal dincilik ve cihatla hiçbir alakası olmadığını" tespit eden polisin, kocanın kıskançlıktan dolayı "asılsız ihbar ve haksız yere karalama" suçundan dava açılması için talepte bulundu.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, dün basına yaptığı açıklamada, Irak ve Suriye'deki savaşlara giden, gitmek isteyen veya buralardan dönen Fransız vatandaşı ve bu ülkede oturma izni olan kişilerin sayısının 930 civarında olduğunu açıklamıştı. Cazeneuve, gelen ihbarlar sonucu yaklaşık 70 kişinin ise yurt dışına savaşmak için gitmesinin engellendiğini bildirmişti.

Fransa'da parlamentoda kabul edilen yasa, yurt dışındaki savaşlara katılmak için yola çıkanlara hapis cezası verilmesini öngörüyor. Meclise sunulan yeni tasarı, bu yasanın daha da sertleştirilmesini amaçlıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler