YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boston bombacıları belli oldu
Boston'daki maratonu kana bulayan bombalı saldırının aranan şüphelisinin Rusya'nın Çeçenistan bölgesinden Dzhokhar Tsarnaev olduğu iddia edildi.
Boston bombacıları belli oldu
19 Nisan 2013 / 14:13 Güncelleme: 19 Nisan 2013 / 15:00

ABD'nin Boston kentinde, 15 Nisan'daki maratonu kana bulayan bombalı saldırının aranan şüphelisinin Rusya'nın Çeçenistan bölgesinden Dzhokhar Tsarnaev olduğu iddia edildi.

Şüphelilerden birinin Boston'a 10 kilometre mesafedeki Watertown'daki çatışmada ölmesinin ardından polis, ikinci şüphelinin peşine düştü.

AP'ye göre, kaçan şüphelinin 19 yaşındaki Dzhokhar Tsarnaev olduğu ve Çeçenistan'dan yaklaşık 1 yıl önce ABD'ye geldiği ileri sürüldü.

FBI, Boston maratonundaki saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen 2 şüphelinin fotoğraf ve videolarını yayımlamıştı.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsünde bir polis memurunu öldürdükleri sanılan 2 şüpheli, çaldıkları araçla kaçarken Watertown'da polise yakalanmıştı.

Polise patlayıcı maddelerle saldırdığı belirtilen şüphelilerden birinin, çıkan çatışmada ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Boston'da 15 Nisan'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 170'den fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

 

AA

15:10
 // ABD halkının yüzde 80 ni aptal
Abd, git gide lümpen insanların yaşadığı bir yer olmaya başladı. Tek yaşamları avm, eğlence, sx, ve sinema izlemek oldu. Gündemi analiz etme yetisini kaybediyor. Sadece azınlık elit bir tabaka gündemi belirliyor. Sokakta yaşayan insan sayısı, neredeyse Yunanistan nüfusu kadar. Abd, dünyanın gördüğü gibi değil. Böyle giderse 20 yıl sonra ortada bir abd olmayacaktır. Çünkü eşyanın tabiatı bu....
19 Nisan 2013 15:10
14:05
 // Holiwood
Tam bir Holiwood film senaryosu. ABD derin devletinin, kendi halkını korkutmak, halkta bir paranoya oluşturmak ve diğer ülkelere gönderilen askerlere halk tarafından olumlu karşılanması için kurgulanmıştır. Bir yerde, gübreden yapılma bomba patlıyor, öte tarafta gübre fabrikası imha ediliyor....
19 Nisan 2013 14:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler