YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bosnalılar için bayram günü
Bosnalılar için bayram günü
01 Haziran 2011 08:04
Sırpların eski komutanı Ratko Mladiç'in Lahey'deki hapishaneye getirilişini Hollanda'da yaşayan Bosnalılar sevgi gösterileriyla kutladı.

Hollanda'da yaşayan bir grup Bosnalı, Sırpların eski komutanı savaş suçlusu Ratko Mladiç'in Lahey'deki hapishaneye getirilişini sevgi gösterileriyle kutladı. Bir grup Sırp ise Mladiç yanlısı gösteri düzenledi.

Scheveningen hapishanesinin önünde Bosna bayrağı açan grup, Mladiç'in adalet karşısına çıkarılacak olmasının, acılarını bir nebze de olsa hafiflettiğini dile getirdiler.

Bosnalılar adına basın mensuplarına açıklamada bulunan Stevan Teodoroviç, Mladiç'in yakalanarak hapishaneye konulmasının kendilerine bayram sevinci yaşattığını söyledi.

Savaş sırasında bazı yakınlarını kaybettiğini, bu yüzden yıllardır büyük acılar çektiğini kaydeden Teodoroviç, ''Yakalanması 16 yıl sürdü. Daha önce yakalansaydı Bosnalı annelerin acıları dinerdi. Ama yine de mutluyuz. Kendisinin acı çekmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Hapishanesinin önünde başka bir noktada toplanan bir grup Sırp ise Mladiç yanlısı gösterilerde bulundu. Sırp bayrakları açan gruba polis müdahale ederek, kimliklerini aldı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler