YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bombardıman sonrası kan donduran görüntü
ABD'nin IŞİD'e yönelik saldırılarında sivillerin binasına isabet eden bombaların enkazında kalan bir çocuğun görüntüleri dehşete düşürdü.
Bombardıman sonrası kan donduran görüntü
24 Eylül 2014 / 19:40 Güncelleme: 24 Eylül 2014 / 19:43

IŞİD'in Suriye'deki mevzilerini bombalayan ABD savaş uçaklarının füzeleri sivillere de isabet etti. Saldırılar sonucu enkaz altında kalan Suriyeli çocuğun kurtarılma görüntüleri ise dehşete düşürdü. Neler olduğunu anlamayan çocuğun çevresindekilere attığı bakış ise yürek dağlayan cinsten.

Suriye'de şu ana kadar ABD'nin saldırıları sonucu IŞİD, Nusra Cephesi ve diğer gruplardan olmak üzere 50'den fazla militanın hayatını kaybettiği, saldırılarda 20 de sivilin öldüğü belirtildi.

 

01:17
 // MUHAFIZ
Bu A.B.D. neden 150 binden fazla insanı çoluk,çocuk kadın demeden kimyasal silahlarla,varil bombalarıyla ve diğer silahlarla vahşice katlederken,öldürürken bu beşar esad'a müdahale etmiyor?IŞİD hedeflerini vuruyorum diye beşar esad'a karşı savaşan el nusranın mevzi ve cephelerini vuruyor?A.B.D. IŞİD'i vuruyorum diye yüzlerce masum insanı vuruyor...tıpkı Afganistan'da taliban mevzilerini vuruyortm diye binlerce masum insanı vurduğu gibi...!!!...
25 Eylül 2014 01:17
Adalet-i Mahza
 // zülfikar
Bediüzzaman adalet-i mahzayı açıklarken şunu der:
"Bir mâsumun hayatı, kanı, hatta umum beşer için olsa da, heder olmaz. İkisi nazar-ı kudrette bir olduğu gibi, nazar-ı adalette de birdir......hakkın küçüğü büyüğü olamaz."
nitekim Hz.Ali nin, Hz.Osman nın katillerini bulmak için izlediği yolda adalet-i mahza idi. Hz.Ayşe ile Hz.Ali nin itilaf meselesi de budur. birisi adalet-i mahzayı diğeri adalet-i izafiyeyi uygun görmüştü. Evet Işid in kökü kazınsın fakat bu masumlar ne olacak,mesele bu...
24 Eylül 2014 Çarşamba 20:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler