YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bombalı saldırı kemeralarda
Afganistan'ı kan gölüne çeviren Taliban, başkent Kabil'de bir saldırı daha yaptı. Terörüistler bu kez hükümet binasını hedef aldı
Bombalı saldırı kemeralarda
27 Haziran 2010 / 13:15 Güncelleme: 27 Haziran 2010 / 13:24

NATO ve Amerikan güçlerinin her geçen gün büyük kayıplar verdiği Afganistan'da bombalı saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Afganistan'ı adeta kan gölüne çeviren Taliban saldırılarına bir yenisini da ekledi.

Başkent Kabil'de bomba yüklü bir minibüsle saldırı yapılacağı ihbarını alan emniyet güçleri, park halindeki araç çevresinde güvenlik önlemi aldılar. Haberi alan medya mensupları da hızla olay yerine geldiler. Güvenlik önlemleri alındığı sırada bombanın zaman ayarlı olduğunu anlayan askerler panik halinde sağa sola kaçışmaya başladılar. Tam bu sırada bomba büyük bir gürültüyle infilak etti. Patlamayla birlikte minibüs hurdaya dönerken, çevrede de büyük bir panik yaşandı. 1 kişinin öldüğü patlama anı o sırada çekim yapan bir kameraman tarafından an be an görüntülendi.Bu arada Taliban saldırıları nedeniyle 378 askerini kaybeden İngiltere, gelen kamouyo baskısı üzerine bölgedeki askerlerini 5 yıl içinde kademeli olarak çekme kararı aldı. Afganistan'da 10 bin askerle en büyük güç olan ABD ise şu ana kadar binden fazla kayıp verdi.
İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler