YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bomba' inançlarımıza aykırı
'Bomba' inançlarımıza aykırı
16 Aralık 2009 22:31
İran'ın nükleer çalışmaları tüm dünyanın merceği altında... ABD, İsrail ve Avupa ülkeleri her fırsatta tedirginliklerini belirtiyor fakat Ahmedinejad bu uyarıları çok da dikkate almıyor. İşte Ahmedinejad'ın son açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, tüm insanlığı tehdit eden kitle imha silahlarının yok edilmesini istediklerini
söyledi.
        

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Danimarka ziyareti öncesi bu ülke televizyonuna verdiği demeçte, işgal edilen ülkeler, kitle imha silahları, Filistin sorunu ve nükleer enerji konularında açıklamalarda bulundu.
        

Ahmedinejad, ''Afganistan, Irak ve Filistin başta olmak üzere diğer yerlerdeki işgaller ile dış müdahaleleri eleştirdi ve ''Bu yerlerde günde onlarca  insan ölüyor, şu ana kadar ölenlerin sayısı yüz binleri geçti ve bir o kadarı da mülteci oldu'' dedi.
        

İnsanların öldürülmesine karşı olduklarını belirten Ahmedinejad, ''Buralarda ölenlerin Afgan, Iraklı, Danimarkalı, Amerikalı veya başka bir ülkeden olması önemli değil, önemli olan ailesi ve arzuları olan bir insanın ölmesidir'' ifadesini kullandı.
        

''Atom bombası sahibi olmanın güç ve kudret getirdiğini hayal edenler, siyasi açıdan geri kalanlardır'' sözleriyle bu silahlara sahip ülkeleri eleştiren Ahmedinejad, ''İnançlarımız gereği atom bombasına ve insanların öldürülmesine karşıyız. Tüm insanlığı tehdit eden atom bombaları ve kitle imha silahlarının yok  edilmesini savunuyoruz'' diye konuştu.
        

İran Cumhurbaşkanı, atom bombası peşinde oldukları iddialarına ilişkin olarak da ''Çok düşmanımızın olduğu doğru, ancak kendimizi savunmak için atom bombasına ihtiyacımız yok'' dedi.
        

Filistin sorunu ve çözümüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ahmedinejad, ''Dünyanın birçok bölgesinden topladıkları insanları Filistin topraklarına yerleştirdiler ve orada bir işgal devleti kurdular. Biz, hiçbir zaman hiçbir ad altında bu devleti resmi olarak tanımayacağız'' diye konuştu.
        

Toprakları işgal edilen Filistin halkının mülteci konumuna düşürüldüğünü belirten Ahmedinejad, ''Filistin halkının kendi kaderini kendisinin belirlemesine izin verilmeli'' dedi.
        

Ahmedinejad, nükleer enerji faaliyetleriyle ilgili olarak da gizli saklı bir şeyleri olmadığını belirterek, ''Nükleer enerji konusunda ne dediysek yaptık, ne yapacaksak onu da ilan ediyoruz. Korkmuyoruz, çünkü ne yalan söylüyoruz, ne de aldatıyoruz'' şeklinde konuştu.

İran Kur'an'nı tam uygularsa,Dünyayı kurtarır.
 // ibrahim çelikoğlu
İran,Temiz devlet,temiz toplum'u oluşturabilecek demokretik devletlerin başında gelmektedir.Birlik beraberliğini bu şekilde oluşturması,
kalkınmasını hızla ileriye götürecektir.İran o zaman bütün Dünya
silahlarının kaldırılmasınada fayda sağlayacak,belkide razı edebilecektir.Allah ne isterse o olacak,dualarımızda:Dünyayı kötülüklerden koruyup temizlemesidir....
17 Aralık 2009 10:14
YA HEP YA HİÇ.
 // Bayram TUNA
Sn. Ahmedinejad'ı haklı buluyorum çok sağlılklı düşünüyor.Fakat aynı şey israil ve onun uşağı ABD olunca, onlara reva başkasına hayır.Caydırıcılık ve güçlü olmak her devletin meşru hakkıdır.Malum devletlerde olunca güvenilir mahsuru yok,İranda olunca aman olmasın belki ABD'nin yaptığını oda manevi atasına yapar ozaman sakın olmasın ne olur ne olmaz! Bu dönemi kapatan İranı tebrik ediyorum.Darısı bizim ülkemize.Haklı nerede biz onun yanındayız.Ba...
17 Aralık 2009 09:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler