YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BM'nin 26 yardım tırı İdlib'e hareket etti
BM'nin 26 yardım tırı İdlib'e hareket etti
26 Eylül 2016 14:21
Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bekletilen tırlardan 20'si ile yeni çıkış yapan 6 tır, Suriye'nin İdlib kentine gönderildi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bekletilen Birleşmiş Milletler (BM) yardım tırlarından 20'si ile yeni çıkış yapan 6 tır, Suriye'nin İdlib kentine hareket etti.

Alınan bilgiye göre, 13 Eylül'de, Suriye'de ateşkes ilanının ardından Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yapan ancak şoförlerin can ve mal güvenliği tehlikesi taşıdığı gerekçesiyle bekletilen BM'ye ait 40 yardım tırının 20'si, İdlib kentine gönderildi. Halep'e gitmesi planlanan diğer 20 aracın bekleyişi ise sürüyor.

Bu arada, sınır kapısından bugün geçen 6 tır da bu konvoyla İdlib'e hareket etti. Gün içinde 10 tırın daha sınır kapısından geçiş yaparak, İdlib'e gideceği bildirildi.

Suriye'de 13 Eylül'de ateşkes ilanının ardından Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yapan BM'ye ait 40 yardım tırı, şoförlerin can ve mal güvenliği tehlikesi taşıdığı gerekçesiyle buradaki alanda bekletiliyordu.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler