YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BMGK'da Halep sorusuna kahkahalı yanıt!
BM Güvenlik Konseyi'nde düzenlenen "çatışmalarda sivillerin korunması" başlıklı toplantı öncesi Suriye temsilcisinin gazetecilerin sorusunu kahkahayla yanıtlaması tepki çekti.
BMGK'da Halep sorusuna kahkahalı yanıt!
29 Eylül 2016 / 10:50 Güncelleme: 29 Eylül 2016 / 10:54

Suriye rejiminin BM temsilcisi Beşar Caferi, Konsey toplantısına girerken bir gazeteci, "Büyükelçi, Halep'te hastane bombaladınız mı?" diye sordu.

Caferi, cevap vermek yerine etraftakilerin de rahat duyabileceği biçimde kahkaha atarak yoluna devam etti ve Konsey salonuna gitti.

KATLEDİLEN BİNLERCE İNSAN UMURLARINDA DEĞİL

Bu tutuma tepki gösteren ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Samantha Power, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu, Suriye rejimi ve Rusya'nın Halep'teki eylemlerinin gerçek yüzü. Katledilen binlerce insan umurlarında değil. Ürpertici." ifadelerini kullandı.

MİDE BULANDIRICI!

Caferi'nin tutumuna sosyal medyadan da büyük tepki geldi. Bazıları olayı "küstahlık" bazıları ise "mide bulandırıcı" olarak değerlendirdi.

Halep'te düzenlenen hava saldırılarında iki hastane ve ekmek fırını vurulmuş, çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, bu saldırının savaş suçu olduğunu belirterek "Halep'te tahrip gücü yüksek bombalar kullananlar ne yaptığının açık bir şekilde farkında. Onlar savaş suçu işlediğini biliyor." ifadelerini kullanmıştı.

 // Ömer
.... yani taraftan kardeşierimiz ile olan irtibatı güçlendireceğiz diye abd ısrail ve ab nin oyunu olan Pkk,pyd,ypg koridoruna karşı çıkacağız.bir taraftan Suriye'ye gireceğiz bir taraftanda duvar! Sadece şu konu belkide bizlere bir şeyler hatırlamamız için yeterli olur; Türkiye ve Suriye sınırını Mayınlardan temizleme projesi... Geldiğimiz nokta!??...
29 Eylül 2016 17:19
 // Ömer
neden sonuç ilişkisi dahilinde konuya bakmak kafi olsa gerek: biz bu duvarı niçin çekiyoruz? pkk engellemek mi? Pkk içimizde, dışarıda değil. Dış=e karşı mı? Daış Suriyer'den roket atıyor Irakt'anda roket atıyor. Mülteci engellemek ise biz kapılarımızı kendi rızamız ile açıyoruz. Soru şu: bu duvarı biz neden örüyoruz? kardeşilik, Islam ordusu vs biz gerçekten ne yaptığımızı bilerek mi yapıyoruz? Yoksa birileri"Yapın!”diye mi yapıyoruz? Hurşit dost batının hakkımızdaki düşüncesinde hem...
29 Eylül 2016 17:05
ömer ihvana
 // hursit dilaver
bu duvar örülmesine kazdağlı itiraz ediyor,ama niye. aşağısı ile bağımız kopacak diye mi..zaten koridor kurulduğunda bağımız kesilecek.ya ben anlamadım,ya da kazdağlı benim gibi cehl-i mürekkeplere tam ifade edemiyor.neyse.2 gün öncede yazdım.islam ülkelerinin afgan,ırak, suriye ve libyalaşması taa 1978 deki guadelup zirvesinde planlanmıştı.ilk proje de irak iran savaşı. aptal herifler.ulan 10 yıl savaştılar.sonuç hepsi kaybetti.KISINCİR DE DEMİŞTİ Kİ, BİZ İKİSİ DE KAYBETSİN İSTERİZ......
29 Eylül 2016 Perşembe 15:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler