YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BM'de Kudüs oylaması! ABD veto edecek ama...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ABD Başkanı Donald Trump tarafından Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etme kararının ardından konuyla ilgili bir tasarıyı bugün gündemine alıyor.
BM'de Kudüs oylaması! ABD veto edecek ama...
18 Aralık 2017 / 11:16 Güncelleme: 18 Aralık 2017 / 11:21

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ABD Başkanı Donald Trump tarafından Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etme kararından sonra, "tüm ülkeleri Kudüs'te diplomatik temsilciliklerin kurulmasını engellemeye" çağıran ve Mısır tarafından hazırlanan bir tasarıyı oylaması bekleniyor.

GEÇMESİ BEKLENMİYOR

Alınan kararın, daimi üye olan ABD'nin veto hakkı olması nedeniyle geçmesi beklenmiyor ancak Mısır tarafından Güvenlik Konseyi'ne getirilen tasarının sembolik bir önemi var... Mısır ve diğer ülkeler, ABD'ye veto hakkını kullandırarak, Trump'ı dünya sahnesinden dışlamaya ve yalnız bırakmaya çalışıyorlar.

Güvenlik Konseyi, 8 Aralıkta 14'e 1 oyla Trump'ın Kudüs'ü başkent ilan etmesi ve ABD büyükelçiliğini Tel Aviv'den taşımak istemesini kınamıştı.

Mısır'ın sunduğu tasarıda ABD veya Trump'tan söz edilmiyor fakat "Kudüs'ün durumuyla ilgili son kararlarına ilişkin derin pişmanlık" ifadesi yer alıyor.

 // Ömer/ Herşey beklenir 'Onurlu' bürokratlardan
Tüm bunları geçelim. Yüzyıllar öncesinde senaryosu yazılmış ve peyderpey uygulamakta olan bu filmi ve ikiyüzlü ahlaksız yöneticileri! Bakın yahudi bar peZwengi Lidoberman's Türkiye üzerinden avrupaya gaz boru hattından ve vananın Erdoğan'ın eline teslim edilmemesinde bahsediyor! Uzunca bir süredir hep diyorduk ya; TÜM BUNLAR ( hiç yoktan oluşturulan suni gündemler) MILLETI ASIL GÜNDEMDEN UZAKLAŞTIRMA STRATEJISİDİR.” Yoksa ( ? ) ülke menfaatleri öncelenerek Filistin halkına ait gazı gasp eden terör devleti ile Gizli 'Gaz Sevkiyatı' anlaşması mı yapıldı?...
18 Aralık 2017 14:16
mısır?
 // tuncay kahveci
mısırın olduğu hele hele sisinin başında olduğu bir mısır abd şeytanıyla aynı hile peşindedir........
18 Aralık 2017 Pazartesi 13:24
 // bascavus
bunlar oyun...
18 Aralık 2017 11:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler