YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BM'de kritik Kudüs toplantısı! ABD'den ilk açıklama
BMGK, ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararına karşı Filistin'in hazırladığı karar tasarısını görüşmek üzere toplandı. ABD, tasarıyı veto edeceğini açıkladı.
BM'de kritik Kudüs toplantısı! ABD'den ilk açıklama
18 Aralık 2017 / 19:57 Güncelleme: 18 Aralık 2017 / 20:41

Türkiye'nin öncülüğünde Mısır'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) gündemine getirdiği Kudüs tasarısı, ABD tarafından veto edildi.

 

Böylece tasarının BMGK'den geçemeyeceği, BM Genel Kurulu'na yönlendirileceği netleşti.

LAĞVEDİLMELİDİR!

Geçen hafta Filistin Yönetimi tarafından hazırlanan ve BMGK üyesi Mısır tarafından sunulan yasa tasarısı, Kudüs'ün statüsünün iki tarafın da gözetilmesiyle ele alınmasını istiyor.

"Kudüs'ün statüsünü ve demografik yapısını değiştiren herhangi bir karar veya eylemin yasal gücü yoktur. Lağvedilmelidir" ifadesi kullanılan tasarıda, Kudüs konusunda BM kararları ile çelişen bir tavır içine girmekten kaçınılması gerektiği belirtiliyor.

DÜNYA 5 TEN BÜYÜKTÜR
 // Fatih ER
BM LAĞV EDİLMELİDİR...
18 Aralık 2017 Pazartesi 21:04
DÜNYA-Kudüs
 // Vira Bismillâh
Dünya beşten büyüktür. bu sözün ne kadar yerinde söylendiğini, İslâm dünyası içinde B. Milletlerde sözü geçerli olan bir devlet varmı? ALLAH*A bin şükür bizde bir YİĞİT çıktı tüm dünyaya DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR diye haykırdı ama maalesef pısırık, uyuşuk hatta TASMALI müslüman görünümlüler kulaklarını kapattılar duymadılar. Abd ise söz konusu tasarıyı VETO etti. birdaha söylüyorum ki DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR. Uyanın uyuşuklar. NOKTA....
18 Aralık 2017 20:55
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler