YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BMC'in yeni zırhlıları Paris'in gözdesi oldu
BMC'in yeni zırhlıları Paris'in gözdesi oldu
16 Haziran 2016 02:00
50 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, 13-17 Haziran tarihlerinde Paris’te yapılacak Eurosatory 2016 Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda 528 metrekare standı ve 5 aracıyla yer aldı.

250 bin metrekare alana sahip entegre tesislerinde ticari ve askeri araç üretiminin her alanında mükemmel güvenilirlikte çözümler üreten BMC,  Paris’te Çok Amaçlı Zırhlı Araç ‘Vuran 4x4’ ve ‘Kirpi’nin yenilenen 2 farklı modelinin Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi.  

300 BİN ADET ÜRETİM

Kurulduğu günden bu yana 300 bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan BMC, dünya markası olma yolundaki hedefine doğru hızla ilerliyor. BMC, Eurosatory 2016’da Çok Amaçlı Zırhlı Araç Vuran 4x4’ün lansmanını yapacak. Monokok tipte zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, V-şeklindeki alt kısmı, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile Vuran 4x4 çok amaçlı zırhlı araçlardan oluşan bir ailenin üyesi.

Araç, yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı koruma sağlamakta. Vuran; ön ve arka kamera, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçeneği, A/C ısıtma ve soğutma özellikleri ile öne çıkıyor. 

VURAN VE KİRPİ SAHNEDE

BMC’nin Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi’nin üyesi olan Kirpi de yenilenen iki farklı yüzüyle Eurosatory 2016’da sergilendi. ‘Kirpi 4x4 Ambulans’ ve ‘Kirpi 6x6’ araçları, Vuran ile aynı kabin özelliklerine sahip. Monokok tipte zırhlı kabin ve camlar, şok emici koltuklar, V-şeklindeki alt kısım silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özellikleri BMC’nin Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi’nin öne çıkan ortak özellikleri arasında yer alıyor.    

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler