YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BM Genel Kurulu Başkanı Lykketoft Ankara'daki saldırıyı kınadı
BM Genel Kurulu Başkanı Lykketoft Ankara'daki saldırıyı kınadı
11 Ekim 2015 21:27
BM Genel Kurul Başkanı Mogens Lykketoft, Ankara'daki terör saldırısını kınayarak Türk halkı ve hükümeti ile dayanışma içinde olduklarını bildirdi.

BM Genel Kurul Başkanı Mogens Lykketoft, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

BM Genel Kurul Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada, BM üyesi 193 ülke adına BM Genel Kurulu Başkanı Lykketoft'un Türk halkı ve hükümetine dayanışma mesajı gönderdiği ve BM'nin terör tehdidine karşı ortak mücadeleye olan sarsılmaz kararlılığını sürdürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, Genel Kurul Başkanı Lykketoft'un hayatını kaybedenlere taziyelerini sunduğu belirtilerek "Bu vahşi saldırı korkakça bir eylemdir ve milletlerin daha barışçı, ahenkli ve sürdürülebilir bir dünya kurma çabalarını durdurmayacaktır" ifadesine yer verildi.

Arjantin'den kınama

Arjantin de Ankara’da dün gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Arjantin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Ankara’daki bir gösteri sırasında birçok kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan acımasız terör saldırısının sert bir şekilde kınandığı belirtildi. Açıklamada, "Arjantin hükümeti taziyelerini ve dayanışmasını Türk hükümeti, halkı ve özellikle de kurbanların ailelerine sunmaktadır" ifadesine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, terörün tüm şekilleriyle kabul edilemez olduğu, uluslararası kanun ve insan haklarına saygı çerçevesinde uluslararası kamuoyunun ortak çabalarıyla birlikte karşı konulması gerektiği vurgulandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler